Aplikacje są nieodzowną częścią wszystkich smartfonów i tabletów. Nic więc dziwnego, że każdego roku użytkownicy pobierają ich miliardy z dwóch największych sklepów na świecie – Google Play i App Store. Firma Sensor Tower przygotowała bardzo ciekawy raport, który informuje m.in. o najchętniej pobieranych aplikacjach w 2019 roku. Rzućmy na niego okiem.

Pobieramy coraz więcej aplikacji, a przynajmniej tak wskazuje raport Sensor Tower

Aplikacje raport Sensor Tower

W ciągu całego 2019 roku liczba pobieranych aplikacji wzrosła aż o 9,1% w stosunku do roku 2018. Wspomniany wzrost przekłada się na łączny wynik wynoszący 114,9 miliarda pobrań – 30,6 miliardów w App Store i 84,3 miliardów w Google Play. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z ogromnymi liczbami, w których to Sklep Play wyraźnie prowadzi. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bo różnych modeli smartfonów z Androidem są tysiące, a iPhone’ów z zainstalowanym App Storem znacznie, znacznie mniej.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi Band 4, AMD Ryzen 5 2600, Motorola Moto G6 Plus + etui i więcej w fantastycznych cenach!

Przechodząc dalej – w czwartym kwartale 2019 roku aplikacje od Facebooka nadal okupowały pierwsze miejsca na podium w rankingu najchętniej pobieranych aplikacji, jednak na drugą pozycję dość znienacka udało się wskoczyć TikTokowi, który w ostatnim czasie rośnie w naprawdę imponującym tempie (szczególnie w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii).

Najchętniej pobierane aplikacje 2019 sensor tower

Sensor Tower informuje, że jednym z największych zaskoczeń 2019 roku była aplikacja Disney+, która trafiła do sklepów dopiero 12 listopada, a ostatni kwartał zeszłego roku zakończyła na 9 miejscu najchętniej pobieranych apek w App Store. Co ciekawe, w tamtym okresie w samych tylko Stanach Zjednoczonych była najchętniej pobieraną aplikacją z liczbą pobrań wynoszącą na końcu aż 31 milionów.

Jeśli chodzi o gry, to obyło się bez zaskoczenia – na pierwszym miejscu najchętniej pobieranych tytułów w czwartym kwartale 2019 roku, któremu firma badawcza Sensor Tower poświęciła najwięcej uwagi, znalazło się Call of Duty: Mobile, które nadal bije wszelkie rekordy. W okresie od 1 października do 31 grudnia 2019 roku grę pobrano łącznie ponad 180 milionów razy (w obu sklepach łącznie – App Store i Google Play).

Najchętniej pobierane gry 2019 sensor tower

Na drugim miejscu znalazła się gra Sand Balls, którą pobrano niemal o połowę mniej razy od Call of Duty: Mobile. Trzecie i ostatnie miejsce na podium przypadło produkcji Brain Out, która została ściągnięta około 70 milionów razy.

Jak widać, rok 2019 był naprawdę dobry dla twórców aplikacji. Ciekawe, czy obecny okaże się jeszcze lepszy lub przynajmniej mu dorówna. Na razie nie wiadomo, ale jest na to spora szansa – smartfonów ciągle przybywa, tak samo jak ludzi, którzy chętnie instalują nowe aplikacje. Korzystacie z jakichś aplikacji lub gier, które przewinęły się w powyższych zestawieniach? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Sensor Tower, GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.