Aplikacje niezbędne na wakacjach

3 minuty czytania
Komentarze
wakacyjny_niezbednik

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Część z Was jest już w trakcie odpoczywania od życia codziennego, część liczy dni pozostałe do urlopu, a jeszcze inna część dopiero planuje swoje wczasy. Przygotowałem zestaw kilku aplikacji, które znacznie ułatwią Wam kwestie związane z organizacją wyjazdu, jak np. rezerwacja hotelu, zakup biletów lotniczych, czy wybór miejsc wartych odwiedzenia. Zachęcam Was również do dzielenia się swoimi propozycjami na aplikacje niezbędne w trakcie wakacji w komentarzach pod artykułem!

Hotel Tonight

Jak można wywnioskować po nazwie aplikacja ta pomoże nam podczas szukania hotelu na ostatnią chwilę. Ceny noclegów znalezionych w ten sposób są z reguły znacznie bardziej atrakcyjne niż zazwyczaj, więc dzięki Hotel Tonight zaoszczędzimy trochę cierpienia naszemu portfelowi. Każde miejsce w bazie aplikacji jest opatrzone zdjęciami, listą oferowanych usług, najważniejszymi informacjami i oczywiście mapą z jego lokalizacją. Lista miast obejmuje tylko najpopularniejsze miejscowości, ale twórcy cały czas dodają do niej nowe pozycje, bez problemu jednak znajdziemy nocleg w kilku polskich miastach. Spore korzyści można czerpać poprzez zapraszanie znajomych do korzystania z Hotel Tonight. Dzięki jej rekomendowaniu zarówno my, jak i osoba, która użyła naszego kodu dostanie zniżkę w wysokości $25 na pierwsze zabookowanie. Hoteli możemy szukać od 9 rano do 2 w nocy na maksymalnie 5 dni.

Screenshot_2014-07-04-17-11-42
Screenshot_2014-07-04-17-12-30

 

Hipmunk

Za pomocą tej aplikacji również znajdziemy hotel na “ostatnią minutę”, ale nie jest to jedyna funkcja jaką nam oferuje. Jej możliwości polegają głównie na porównywaniu ofert lotów, czy właśnie noclegów. Podczas wyszukiwania idealnej dla nas oferty możemy podać aplikacji ilość osób, z którymi wybieramy się w podróż, oraz czas naszego pobytu w celu ułatwienia kalkulacji kosztów. Lista lotów i hoteli nie ogranicza się tylko do bazy samego Hipmunk, dzięki czemu wybór jest naprawdę ogromny. Bardzo przydatną funkcją są tutaj opinie użytkowników TripAdvisor, dzięki którym wybór odpowiedniego miejsca na nocleg jest znacznie łatwiejszy.

Screenshot_2014-07-04-17-13-57
Screenshot_2014-07-04-17-13-40

TouristEye

Kolejną aplikacją ułatwiającą nam samą organizację wypoczynku jest TouristEye. Za jej pomocą bez problemu wyszukamy atrakcje i miejsca warte odwiedzenia w mieście, do którego się udajemy. Jeśli sami nie mamy pomysłu na wycieczkę możemy skorzystać z rekomendacji innych użytkowników. Gdy będziemy już w wybranym przez nas miejscu możemy skorzystać z TouristEye w celu znalezienia np. restauracji. Oczywiście wszystkie informacje możemy zapisać na naszym telefonie, więc nie musimy się martwić o ogromne opłaty za roaming.

Screenshot_2014-07-04-17-15-25
Screenshot_2014-07-04-17-15-50

Foursquare

Mimo tego, że jest to typowo społecznościowa aplikacja na wakacjach może się okazać niezbędna. Za jej pomocą znajdziemy miejsca każdej maści w naszej okolicy, jak np. restauracje, kina, muzea, parki, kawiarnie itp. Kategorii, jak i samych lokalizacji wartych odwiedzenia jest bardzo wiele. Jeśli nie jesteśmy przekonani do spędzenia czasu w danym miejscu możemy skorzystać z rekomendacji innych użytkowników, czy naszych znajomych. Warto wspomnieć, że za zameldowanie się w co poniektórych punktach poprzez współdziałającą z Foursquare aplikację Swarm możemy dostać zniżki na oferowane tam usługi.

Screenshot_2014-07-04-17-06-30
Screenshot_2014-07-04-17-06-55

Mapy Google

Jedna z najczęściej pobieranych aplikacji na Androida, na wakacyjny wyjazd wręcz obowiązkowa. Jej zadanie jest proste, pokazywać mapę, która na nieznanym nam obszarze będzie niezwykle pomocnym narzędziem. Przyda się również kierowcom, ponieważ dostępna jest tu dosyć dokładna nawigacja. Jeśli po powrocie do domu nie chcemy dostać ogromnego rachunku za korzystanie z internetu w roamingu możemy pobrać mapę wybranego terenu. W tym celu klikamy w pasek wyszukiwania i wpisujemy “Ok Maps”, dalej pokieruje nas aplikacja.

Screenshot_2014-07-04-17-18-54
Screenshot_2014-07-04-17-28-14

Mam nadzieję, że wymienione przeze mnie aplikacje uczynią Was wyjazd znacznie przyjemniejszym.  Jeszcze raz zachęcam Was do podawania swoich propozycji w komentarzach. Udanych wakacji!

Motyw