Wirus udaje aktualizację Windowsa

Windows 10 1903 – oficjalna, długa lista bugów straszy. Lepiej ją zobacz

5 minut czytania
Komentarze

Po gigantycznej wtopie, jaką Microsoft zrobił z październikową aktualizacją Windowsa 10, ta następna, czyli Windows 10 1903, miała być niemalże perfekcyjna. Niestety tak się nie stało. Użytkownicy co chwilę zgłaszają kolejne błędy. Nie tak dawno pisałem, o bugu, który powoduje, że Nvidia GTX 1060 znika z mojego Surface Booka 2. To jedynie jeden z ogromnej listy bugów, jaką można znaleźć na stronie Microsoftu. Warto się z nią zapoznać.

Aktualizacja Windows 10 1903 May Update – lista błędów

 • DGPU może czasami zniknąć z menedżera urządzeń w Surface Book 2 z dGPU. Niektóre aplikacje lub gry, które wymagają intensywnych operacji graficznych, mogą się zamknąć lub nie otworzyć na urządzeniach Surface Book 2 z Nvidia dGPU – w trakcie badania.
 • Zainicjowanie połączenia pulpitu zdalnego może spowodować czarny ekran. Podczas inicjowania połączenia pulpitu zdalnego z urządzeniami ze starszymi sterownikami GPU, może pojawić się czarny ekran – w trakcie badania.
 • Windows Sandbox może się nie uruchomić – z kodem błędu „0x80070002”. Windows Sandbox może nie uruchomić się z „ERROR_FILE_NOT_FOUND (0x80070002)” na urządzeniach, w których język systemu operacyjnego został zmieniony między aktualizacjami – w trakcie badania.
 • Jasność wyświetlacza może nie odpowiadać na regulacje. Microsoft i Intel zidentyfikowały problem ze zgodnością sterowników na urządzeniach skonfigurowanych z niektórymi sterownikami wyświetlania Intela – w trakcie badania.
 • Uruchamianie urządzeń używających PXE z serwerów WDS lub SCCM może się nie powieść. Urządzenia, które uruchamiają się za pomocą obrazów środowiska PXE (Preboot Execution Environment) z Usług wdrażania systemu Windows (WDS), mogą nie uruchomić się z błędem „0xc0000001” – problem złagodzony.
 • Usługa RASMAN może przestać działać i spowodować błąd „0xc0000005”. Usługa RASMAN może przestać działać i spowodować błąd „0xc0000005” z profilami VPN skonfigurowanymi jako połączenie Always On VPN – problem złagodzony.
 • Rampy gamma, profile kolorów i ustawienia oświetlenia nocnego nie mają zastosowania w niektórych przypadkach. Firma Microsoft zidentyfikowała kilka scenariuszy, w których rampy gamma, profile kolorów i ustawienia oświetlenia nocnego mogą przestać działać – problem złagodzony.
 • Nie można wykryć lub połączyć się z urządzeniami Bluetooth. Firma Microsoft zidentyfikowała problemy ze zgodnością z niektórymi wersjami sterowników radiowych Realtek i Qualcomm Bluetooth – problem złagodzony.
 • Intel Audio wyświetla powiadomienie intcdaud.sys. Microsoft i Intel zidentyfikowały problem z szeregiem sterowników urządzeń Intel Display Audio, które mogą spowodować szybsze rozładowanie baterii – problem złagodzony.
 • Nie można uruchomić aplikacji Aparat. Microsoft i Intel zidentyfikowały problem dotyczący aplikacji kamer Intel RealSense SR300 lub Intel RealSense S200 – problem złagodzony.
 • Przerywana łączność Wi-Fi. Niektóre starsze urządzenia mogą tracić łączność Wi-Fi z powodu przestarzałego sterownika Qualcomm – problem złagodzony.
 • Utrata funkcjonalności w aplikacji Dynabook Smartphone Link. Po aktualizacji do systemu Windows 10, wersja 1903, może wystąpić utrata funkcjonalności podczas korzystania z aplikacji Dynabook Smartphone Link – problem rozwiązany.
 • Dźwięk nie działa ze słuchawkami Dolby Atmos i zestawem kina domowego. Użytkownicy mogą doświadczać utraty dźwięku w słuchawkach Dolby Atmos lub w kinie domowym Dolby Atmos – problem rozwiązany.
 • Błąd podczas próby aktualizacji z podłączonym zewnętrznym urządzeniem USB lub kartą pamięci. Komputery z podłączonym zewnętrznym urządzeniem USB lub kartą pamięci SD mogą mieć błąd: „Tego komputera nie można uaktualnić do systemu Windows 10” – problem rozwiązany.
 • Podgląd zdarzeń może zostać zamknięty lub może pojawić się błąd podczas korzystania z widoków niestandardowych. Podczas próby rozwinięcia, wyświetlenia lub utworzenia Widoku niestandardowego w Podglądzie zdarzeń może pojawić się błąd, a aplikacja może przestać odpowiadać lub zamknąć – problem rozwiązany.

Zobacz także: Co wiemy o World of Warcraft 2?

Windows 10 1903 download zalecany przez Microsoft

Co Microsoft ma do napisania w sprawie aktualizacji? Stan na 16 lipca 2019:

Rozpoczynamy aktualizację systemu Windows 10 May 2019 Update dla klientów z urządzeniami, które są przy końcu lub zbliżają się do końca świadczenia usług i nie zaktualizowali jeszcze swojego urządzenia. Utrzymywanie tych urządzeń w obsługiwanych i wspieranych comiesięcznych aktualizacjach ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa urządzeń i zdrowia ekosystemu. W związku z dużą liczbą komputerów z aktualizacją z kwietnia 2018 r., której wsparcie dobiegnie końca po 18 miesiącach działania usługi, czyli 12 listopada 2019 r., rozpoczynamy proces aktualizacji dla wersji Home i Pro, aby zapewnić odpowiedni czas na sprawny proces aktualizacji.

Nasz proces aktualizacji uwzględnia skalę i złożoność ekosystemu Windows 10, z wieloma dostępnymi opcjami konfiguracji sprzętu, oprogramowania i aplikacji, aby zapewnić bezproblemowy update dla wszystkich użytkowników. Dokładnie monitorujemy informacje zwrotne dotyczące aktualizacji, aby umożliwić nam ustalenie priorytetów dla tych urządzeń, które mogą mieć dobre doświadczenia z aktualizacją i szybko wprowadzić zabezpieczenia na innych urządzeniach, a jednocześnie rozwiązać znane problemy. Użytkownicy systemów Windows 10 Home i Pro będą mogli wstrzymać aktualizację na okres do 35 dni, aby mogli wybrać dogodny czas.

Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2019 r. jest dostępna dla każdego użytkownika, który ręcznie wybiera opcję „Sprawdź aktualizacje” za pośrednictwem witryny Windows Update na urządzeniu, które nie posiada zabezpieczenia po wykryciu problemów [jak np. SurfaceBook 2]. Jeśli nie zaoferowano Ci aktualizacji, sprawdź wszelkie znane problemy, które mogą mieć wpływ na Twoje urządzenie.

Zalecamy klientom komercyjnym korzystającym z wcześniejszych wersji systemu Windows 10 rozpoczęcie ukierunkowanych wdrożeń systemu Windows 10 w wersji 1903 w celu sprawdzenia, czy aplikacje, urządzenia i infrastruktura używane przez ich organizacje działają zgodnie z oczekiwaniami w nowej wersji i funkcjach.

Źródło: microsoft

Motyw