NSA luka update błędy Windows 10

Windows 10 1903 May Update – aktualizacja wycofana dla flagowego Surface

Newsy

Windows 10 to bez wątpienia najpopularniejszy system operacyjny na świecie przeznaczony dla komputerów osobistych. System ten jest cały czas wspierany, jednak nie zawsze wszystko idzie po myśli Microsoftu. Doskonałym tego przykładem jest artykuł Adama, w którym opisał on swoje „przygody” z tytułową aktualizacją. Problem jest na tyle poważny, że Microsoft zdecydował się wycofać wadliwą aktualizację z obiegu dla flagowego Surface Booka 2 w konkretnej konfiguracji.

Windows 10 1903 May Update wycofana dla flagowego Surface Booka 2

Windows 10 1903 May Update

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

W podlinkowanym wyżej artykule, Adam wspomniał, że po wykonaniu aktualizacji Windowsa 10 do wersji 1903 jego Surface Book 2 po kilku minutach w grach przestawał widzieć kartę graficzną Nvidia. Nie pomagała reinstalacja sterowników ani instalacja nowych. Jedynym wyjściem z kłopotliwej sytuacji był powrót do poprzedniej wersji Windowsa. Wygląda na to, że Microsoft w końcu zauważył problem i uznał go za poważny, bowiem aktualizacja Windows 10 1903 May Update dla Surface Book 2 z kartą graficzną Nvidia GeForce 1050 została zablokowana (wstrzymano zgodność z urządzeniem). Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście problem, który opisał Adam.

Zobacz także: Recenzja karty Revolut. Jak oszczędzić mnóstwo pieniędzy na zakupach i urlopie?

Na chwilę obecną Microsoft pracuje nad naprawieniem usterki. Ciężko powiedzieć, kiedy to nastąpi i kiedy aktualizacja zostanie wznowiona. Nie da się ukryć, że majowy update Windowsa 10 to ogromna wpadka Microsoftu. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że gigant szybko upora się z opisywanym problemem.

Źródło: zdnet


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x