ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

The Room Two – recenzja

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Artykuły
TheRoomTwo

The Room jest grą, którą zdobyła sporą popularność dzięki Humble Mobile Bundle, w którym debiutowała na urządzeniach z Androidem. Graczy zachęciła do siebie dzięki naprawdę wciągającej rozgrywce, która polegała na rozwiązywaniu rozmaitych zagadek. Dodatkowo atmosferę gry świetnie budowały listy zostawiane nam przez tajemniczego Asa, które idealnie wprowadzały nas w fabułę gry. Niedawno twórcy wydali jej drugą część na urządzenia z zielonym robocikiem na pokładzie. Jak wypada ona na tle poprzednika? Przekonajmy się!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=soyeCXKQ6_Q[/youtube]

Grę rozpoczynamy od miejsca, w którym zakończyła się poprzednia odsłona. Po przejściu przez tajemnicze drzwi trafiamy do pomieszczenia, w którym przechodzimy krótki tutorial wprowadzający nas w podstawy rozgrywki. W międzyczasie naprawiamy także szkło, przez które widzimy ukryte treści. Będzie ona stanowiło ogromną rolę przy rozwiązywaniu czekających na nas zagadek.

Screenshot_2014-02-16-12-33-25

Zasady gry oraz sterowanie pozostały takie same; wszystkie elementy musimy znaleźć sami, odpowiednio je dopasować, ułożyć, i tak dalej. Zróżnicowanie zadań jest dużo większe niż w pierwszej części The Room, każda następna zagadka jest zupełnie inna niż poprzednie – wcześniej były one znacznie bardziej schematyczne. W najnowszej odsłonie są one również znacznie trudniejsze, ale… tylko jeżeli nie korzystamy z podpowiedzi, których jest teraz znacznie więcej, a przechodzenie gry z ich użyciem jest banalne, co jest plusem dla graczy, którzy niekoniecznie są spostrzegawczy.

Screenshot_2014-02-18-16-01-20

Fabuła jest kontynuacją pierwszej odsłony gry, ale podobnie jak wcześniej, nie dowiemy się więcej na jej temat niż z listów, które zostawia nam As. W trakcie gry pojawia się wiele tajemniczych postaci, które budują klimat nieco zahaczający o horrory.

Poziomy nie ograniczają się do jednej skrzyni; aby przejść dany rozdział będziemy musieli przeszukiwać całe pomieszczenie, co jest największą zmianą w stosunku do pierwszej części. Ten element czyni grę znacznie dłuższą, ponieważ wszystkie części zagadki są rozrzucone po całej planszy. Nie znajdujemy się cały czas w tym samym pomieszczeniu, jak miało to miejsce w The Room (poza epilogiem dodanym w późniejszych aktualizacjach), każdy nowy rozdział to zupełnie nowe otoczenie. Pomiędzy nimi przenosimy się przez tajemnicze drzwi, które stanowią jeden z głównych elementów gry.

Screenshot_2014-02-16-12-33-51

Jeśli chodzi o oprawę wizualną to w stosunku do poprzednika nie poczyniono ogromnych zmian, poza znacznie bardziej szczegółowym otoczeniem oraz paroma filtrami graficznymi. Udźwiękowanie jest na równie wysokim poziomie jak wcześnie. Świetnie wprowadza gracza w tajemniczy, mroczny klimat gry.

Bardzo cieszy fakt, że twórcy postanowili zaimplementować do gry synchronizację z Google Play Games, dzięki czemu rozgrywkę możemy rozpocząć na telefonie, a później kontynuować na tablecie. Mamy również możliwość stworzenia do trzech profili, co pozwoli osobom, z którymi dzielimy urządzenie, na stworzenie własnego zapisu. Tych elementów na pewno brakowało w pierwszej części.

Screenshot_2014-02-17-19-04-26

Podsumowując, The Room Two jest bardzo dobrą kontynuacją serii. Osobom, które grały w jej pierwszą odsłonę polecam zakup drugiej części; na pewno Was zachwyci. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obcować z tytułem studia Fireproof Games to nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyście przekonali się czym jest The Room. Cena pierwszej części została obniżona do 4 zł, a za drugą będziemy musieli zapłacić 9,99 zł. Czy warto? Według mnie jak najbardziej tak.

wpgia_google_play Kup The Room Two w Google Play!

Sprawdź najnowsze wpisy