W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma swój własny adres e-mail. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż posiadanie go jest po prostu wygodne i bardzo często zwyczajnie potrzebne. Nikogo chyba nie zaskoczę, jeśli napiszę, że emaile można sprawdzać także w smartfonie. Zarówno w przeglądarce, jak i dedykowanych aplikacjach, których tak na marginesie, jest naprawdę sporo. Różnią się one między sobą dostępnymi funkcjami, designem i wieloma innymi aspektami. W sklepie Play znajdziemy zarówno te darmowe, jak i płatne. Dziś przyjrzymy się najlepszym aplikacjom do obsługi skrzynek e-mailowych na Androida, za które musimy zapłacić. Zaczynamy!

Najlepsze płatne aplikacje e-mail na Androida – Aqua Mail ProAqua Mail

Aqua Mail Pro to moim zdaniem bez wątpienia najlepsza aplikacja do obsługi skrzynek e-mailowych na Androidzie, z której sam korzystam na co dzień. Obsługuje ona większość skrzynek pocztowych na rynku, a do tego jest bardzo bogata w funkcje. Posiada rozbudowany edytor wiadomości, wsparcie dla gestów. Ustawienia aplikacji są wypełnione tak wieloma opcjami, że nie jestem ich w stanie zliczyć. Aplikację można dostosować pod siebie niemal w każdym calu. Warto jeszcze wspomnieć, że działa ona niesamowicie płynnie i posiada bardzo przyjemny dla oka interfejs. Obecnie w sklepie Play wersja Pro opisywanej aplikacji kosztuje 94,99 zł, jednak nie zniechęcajcie się – co 2-3 miesiące organizowane są spore przeceny, na których można kupić tę apkę za 20-30 zł. Jeśli nie przeszkadzają Wam reklamy i możliwość podpięcia tylko dwóch kont e-mail, to polecam zainteresować się wersją darmową. Wersję Pro kupicie tutaj.

Kolejna propozycja, czyli Nine

Nine

Nine to szczególnie dobra propozycja dla osób, które cenią swoją prywatność. Aplikacja ta nie łączy się z żadnymi serwerami (prócz tych od kont pocztowych, rzecz jasna) ani nie przechowuje danych w chmurze, przez co jest bardzo bezpieczna. Podobnie jak Aqua Mail, tu także znajdziemy ogrom funkcji, bardzo rozbudowany edytor wiadomości oraz wsparcie dla większości skrzynek. Wsparcie dla gestów także jest, a w ustawieniach również można się pogubić. Nine posiada ponadto świetny, nowoczesny design i działa bardzo płynnie. Jakby tego było mało, aplikacja wspiera Android Wear. Jej koszt to ponad 50 zł, jednak przez zakupem możecie przetestować ją za darmo. Nine pobierzecie tutaj.

Trzecia i ostatnia propozycja – Newton Mail

Newton Mail

Newton Mail ma za sobą ciekawa przeszłość. Aplikacja pierwotnie nazywała się CloudMagic, jedna później została przekształcona w Newton Mail – przez firmę Essential (tak, twórcę Essential Phone), która ją przejęła. Apka ma bardzo ładny, przejrzysty interfejs i również posiada masę funkcji. Pozwala m.in. na planowanie wiadomości, wspiera uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz powala na rezygnacje z subskrypcji jednym kliknięciem. Niestety jej największą wadą jest jej cena, która wynosi 249,99 zł… rocznie. Nie zrozumcie mnie źle: sama aplikacja jest świetna, jednak polecam ją raczej wyłącznie osobom, które całymi dniami siedzą w e-mailach – ze względu na cenę. Aplikację pobierzecie tutaj (przed zakupem subskrypcji możecie ją przetestować za darmo przez 14 dni).

Zobacz także: Dlaczego wszystkie aplikacje od Google z ciemnym motywem są nieprzemyślane?

Najlepsze płatne aplikacje email na Androida – podsumowanie

Moja subiektywna lista przedstawiająca najlepsze płatne aplikacje email na Androida dobiegła końca. Przedstawiłem trzy propozycje, które moim zdaniem są wyjątkowo warte uwagi. Zdaję sobie sprawę, że można znaleźć też darmowe aplikacje służące do tego samego celu, jednak być może są wśród naszych czytelników osoby, które oczekują od tego typu programów czegoś więcej. A czy Wy korzystacie z płatnych czy darmowych aplikacji do obsługi emailów? Dajcie znać w komentarzach!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.