Snapdragon Glance – inteligentny ekran blokady od Qualcomm’a

Aplikacje

Qualcomm-Snapdragon-Glance

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Qualcomm w ubiegłym roku zaprezentował aplikację BatteryGuru, której zadaniem jest zwiększenie żywotności baterii, poprzez uczenie się, jak oraz kiedy korzystamy z naszego telefonu. Dziś amerykański twórca procesorów z serii Snapdragon zaprezentował swoją kolejną aplikację – inteligentny ekran blokady Glance.

 

Rozwiązanie od Qualcomm’a prezentuje się trochę inaczej niż inne aplikacje tego typu (jak np. Cover). Na ekranie blokady znajdziemy skróty do najczęściej używanych przez nas aplikacji, czy ulubionych kontaktów, które są nam sugerowane na podstawie informacji zebranych przez BatteryGuru (jest to niezbędna aplikacja do prawidłowego działania Glance), a także listę powiadomień oraz zbliżające się wydarzenia z kalendarza, skrót do aparatu oraz aktualną godzinę i pogodę. W lewym górnym rogu ekranu wyświetlany jest przewidywany czas pracy na baterii, oczywiście na podstawie informacji z BatteryGuru.

 

Converted_file_4b8b9cf4 Converted_file_6c75230f Converted_file_8af65c46

 

Skróty do aplikacji oraz kontaktów znajdujące się u dołu ekranu możemy modyfikować według własnego uznania. Gdy pociągniemy w górę pasek z nimi naszym oczom ukaże się więcej sugestii. Możemy tam również dodać do dziesięciu stałych skrótów. Polecane aplikacje nie są nam sugerowane na podstawie naszej lokalizacji, jak ma to miejsce w przypadku Cover’a, a na podstawie tego, jak często z nich korzystamy w ostatnim czasie. Pomocnym dodatkiem jest wyświetlanie ilości powiadomień z danej aplikacji w prawym górnym rogu jej ikony na pasku skrótów.

 

Problemem, jaki napotkałem, to samo odblokowanie urządzenia, które jest nietypowe w porównaniu do innych ekranów blokady. Aby tego dokonać wystarczy, że wciśniemy przycisk powrotu lub „home”. W sytuacji, gdy ktoś używa kodu zabezpieczającego, to najpierw zostanie wyświetlony nam ekran Glance, a przy próbie odblokowania zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu.

 

Converted_file_25dcf38b Converted_file_e9fb2f64 Converted_file_f5b69073

 

Aby móc korzystać z Glance musimy posiadać urządzenie działające na procesorze z serii Snapdragon, posiadające Androida w wersji 4.3+ oraz mieć zainstalowaną aplikację Snapdragon™ BatteryGuru. Warto wspomnieć, że aplikacja jest w wersji beta, więc nie wszystko może działać idealnie, tak jak na moim Nexusie 4, na którym parę razy zamiast Glance ukazał mi się standardowy ekran blokady. Poza tym aplikacja spisuje się świetnie i jest bardzo dobrą alternatywą dla innych rozwiązań tego typu.

 

wpgia_google_playPobierz Snapdragon™ Glance (Beta) za darmo z Google Play!

 

Źródło: Android Authority

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x