Największe technologiczne targi świata? Zapewne pierwsze, co przyjdzie Wam na myśl, to CES w Las Vegas. Dalej możemy wymieniać MWC w Barcelonie czy też IFA w Berlinie. Jednak Polacy nie są gorsi i też otwierają się na technologię przyszłości, a to za sprawą Electronics Show 2019, czyli drugiej edycji targów, na których pojawi się ponad 350 marek ze swoimi nowościami. Jak sami organizatorzy podają, próżno szukać drugiego wydarzenia, które w tak kompleksowy i innowacyjny sposób prezentuje najnowocześniejsze technologie.

Druga edycja Electronics Show, czyli jeszcze więcej technologii

electronics show 2019 tesla model 3 performance

Zacznijmy od podstawowych informacji, czyli kiedy i gdzie? Electronics Show 2019 trwać będzie od 10 do 12 maja, a miejscem dla całego przedsięwzięcia jest Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Tymczasem przejdźmy do tego, co czeka odwiedzających. Fani motoryzacji będą mogli bliżej przyjrzeć się takim samochodom jak Audi E-tron czy też Tesli Model 3 Performance. Na mobilnych w bardziej kompaktowym wydaniu czekają elektryczne deskorolki od Skymaster. Nie może też zabraknąć dronów, którym dedykowana jest specjalna strefa. Elektronika musi się wiązać z e-sportem, więc stosownej sekcji również można wyszukiwać. Oczywiście pojęcia takie jak Smart Home, wszelakie audio, wideo i foto także są na porządku dziennym.

electronics show 2019

Niemalże na sam koniec zostawiłem kwestię rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, bo jednym z wielu punktów do obejrzenia jest przedstawienie Warszawy w VR w momencie, gdyby druga wojna światowa w ogóle nie wybuchła. Organizatorzy szacują, że targi przyciągną do siebie ponad 30 tysięcy gości. Tym samym mamy do czynienia z największymi targami nowych technologii i elektroniki w tej części Europy.

 

Electronics Show 2019 to też miejsce dla fanów smartfonów, ale i ekspertów

electronics show 2019 digital future

Nie wspomniałem nic o smartfonach? Spokojnie, te też się pojawią i najprawdopodobniej będzie można zobaczyć między innymi Samsunga Galaxy Fold, o którym ostatnio tak głośno. Mimo wszystko tego typu targi to nie tylko oglądanie i poznawanie nowych technologii. To także świetne miejsce na posłuchanie ekspertów w swoich dziedzinach i tym sposobem odbędzie się konferencja Digital Future 2019. Jak sama nazwa wskazuje, mowa będzie o przyszłości. O ile na stoiskach będzie można spotkać produkty, które pojawią się w sklepach w ciągu kilku miesięcy lub lat, tak prowadzona dyskusja ma dotyczyć zdecydowanie bardziej odległego czasu. Wśród zaproszonych znalazły się takie osoby, jak:

 • Karol Okoński (pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa),
 • Krzysztof Głomb (prezes zarządu Stowarzyszenia Miasta w Internecie),
 • Krzysztof Silicki (zastępca dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji NASK),
 • Marcin Rosati (prezes zarządu Media Saturn Holding Polska)
 • Wanda Buk (podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji).

Zainteresowani wzięciem udziału w konferencji już teraz mogą się zgłosić, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Zobacz też: Huawei ma powody do zadowolenia — wyniki sprzedaży są świetne!

Oczywiście nie udało mi się poruszyć wszystkich kwestii, które czekają na Was na Electronics Show 2019. Szczegóły oraz więcej informacji na temat tych targów znajdziecie na stronie internetowej. Pokażmy, że w Polsce też można prezentować nowe technologie. Oczywiście zachęcamy do kupna biletów.

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Łukasz Pająk

  Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.