lnkypsx

Już dziś po południu ma odbyć się specjalna konferencja Google, na której spodziewamy się ujrzeć kilka nowości związanych z platformą Android, w tym między innymi kolejną edycję siedmiocalowego tabletu z serii Nexus. Trzeba jednocześnie przyznać, że jest to chyba najgorzej strzeżone urządzenie do Google w historii, gdyż ilość przecieków z nim związanych przewyższa wszystko co do tej pory widzieliśmy. Zdaje się więc, że sprzęt ten nie ma przed nami już żadnych tajemnic, przyjrzyjmy się więc wszystkiemu, co wiemy o nim jak dotąd.

nexusae0_wm_2013-07-23-15.11.25

Zacznijmy od samego pudełka, które utrzymano w podobnym klimacie do dotychczasowych opakowań urządzeń z serii Nexus, z tym że teraz jest ono zdecydowanie bardziej kolorowe.

nexusae0_wm_DSC_2509

Po jego otwarciu oczom ukazuje się samo urządzenie, którego front zdominował ekran IPS o przekątnej 7″ i rozdzielczości FullHD (1920×1200), z tym że przez zastosowanie przycisków dotykowych faktyczna przestrzeń odrobinę się zmniejsza do 1824×1200 – w praktyce zagęszczenie pikseli wyniesie około 320 PPI, co jest bardzo wysoką wartością, dzięki czemu obraz będzie niezwykle ostry.

nexusae0_wm_DSC_2504

Według ostatnich przecieków, tył nowego Nexusa 7 wykonany został z matowego, gumowanego plastiku, który w dotyku ma przypominać tworzywo użyte to produkcji większego Nexusa 10, a obudowa generalnie sprawia wrażenie dobrze wykonanej. Wciąż trochę dziwi mnie fakt, że logo Asus oraz Nexus zostały umieszczone prostopadle do siebie, jak gdyby producent sam nie mógł się zdecydować na to, w jakim układzie powinno się korzystać z nowego Nexusa. Oprócz tego z tyłu znajdziemy też oko aparatu 5 MPx, a po obydwu stronach tabletu umieszczono głośniki.

qgktjsv

Pod względem specyfikacji technicznej Nexus 7 będzie bardzo przypominał ostatni smartfon Google, czyli Nexusa 4. Pod maską znajdziemy identyczny procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,5 GHz z układem graficznym Adreno 320 i 2 GB RAM. Trochę szkoda, że nie zdecydowano się na zastosowanie nowszego Snapdragona 600, bądź też nawet najmocniejszego Snapdragona 800, ale użycie starszych, lecz wciąż całkiem wydajnych podzespołów na pewno przyczyniło się do obniżenia końcowej ceny tabletu.

bdlkgpm

Jeżeli chodzi o wyniki osiągane w popularnych benchmarkach, to w AnTuTu Nexus 7 uzyskał 19,883 pkt, w Quadrant zdobył 5501 pkt, a w benchamrku 3DMark (IceStorm Extreme) uzyskał dość sporo, bo 7188 punktów. Te wyniki są w praktyce wyraźnie lepsze, niż uzyskiwane przez starszego Nexusa 7 i pod względem wydajności stawiają nowy tablet Google pomiędzy Nexusem 4, a HTC One.

yfdkimj

Warto wspomnieć też o tym, że amerykańska sieć sklepów BestBuy uruchomiła już dziś przedsprzedaż Nexusa 7, potwierdzając też przy tym dotychczasowe informacje o specyfikacji tabletu. W wersji z 16 GB pamięci w Stanach zapłacimy za niego $229, natomiast wariant z 32 GB to wydatek rzędu $269.

nexusae0_wm_DSC_2536

Przypomnijmy, że to już dziś po południu odbędzie się konferencja Google i sądzimy, że nowy Nexus 7 nie zaskoczy nas już niczym w szczególny sposób. Dajcie nam znać w komentarzach co sądzicie o tym urządzeniu i czy znajduje się ono na Waszej liście życzeń.

Na zakończenie zachęcamy też do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego Nexusa 7 w akcji:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PO2ZsvwRMuY[/youtube]

źródło: theverge.com, androidpolice.com