ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
honor appgallery logo

Światowa premiera AppGallery – globalna platforma z aplikacjami

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Sponsorowany

W tym tygodniu, 15 maja, poznaliśmy Honora 10, który został zaprezentowany w Londynie. Jak można było się spodziewać, na smartfonie pojawiła się nowa aplikacja, AppGallery. Czym tak właściwie ona jest? Dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Pozwólcie, że wyjaśnię Wam to krok po kroku.

AppGallery to oficjalna platforma Honora, która pozwala szukać, pobierać, zarządzać oraz dzielić się w ramach tej marki aplikacjami, dając przy okazji użytkownikowi komfortowe i wygodne doświadczenie. W Chinach liczba wykonanych pobrań poprzez AppGallery przekroczyła 120 miliardów, co daje średnio 160 milionów pobrań na miesiąc. Teraz użytkownicy urządzeń Honor mogą poznać AppGallery poprzez aktualizację EMUI do najnowszej wersji. To również świetna okazja do promocji dla programistów na całym świecie.

Starannie wyselekcjonowane jakościowo aplikacje

W porównaniu do innych platform z aplikacjami na rynku, interfejs AppGallery jest do nich stosunkowo podobny, więc każdy się odnajdzie. Na początku naszym oczom ukazuje się strona z wyróżnionymi programami, na które składają się „Nasze nowe ulubione aplikacje”, „Nasze nowe ulubione gry” czy też „Najlepiej oceniane aplikacje”.

honor appgallery

Zakładka kategorie to tak po prostu połączenie wszystkich aplikacji. Rozmieszczono tutaj podział na 18 odpowiednich grup, a wśród nich gry, zakupy, jedzenie, transport, rozrywka i jeszcze więcej.

honor appgallery

Sekcja „Najlepsze” bazuje na ocenach użytkowników i łączy w sobie wszystkie aplikacje, czyli najpopularniejsze programy i gry.

honor appgallery

AppGallery posiada również sekcję menedżera. Za jej pomocą użytkownicy mogą usuwać i aktualizować aplikacje, zwalniać miejsce, łączyć się z komputerem, ale też zarządzać ustawieniami aktualizacji, instalacji i jeszcze więcej. Ostatnia zakładka, „Ja”,  jest istotnym modułem, który skupia w sobie prezenty, komentarze, historię zakupów, ustawienia, pomoc i inne funkcje. Zapewne zainteresowała Was sekcja prezenty? To unikalne miejsce AppGallery, w którym użytkownicy mogą zdobywać kupony, specjalne uprawnienia VIP, zniżki i inne, ekskluzywne rzeczy premium.

honor appgallery

Świetne aplikacje, świetne nagrody

honor appgallery

Dopiero, co wydane globalnie AppGallery posiada wiele popularnych aplikacji, które wykorzystują wspomnianą wcześniej sekcje „Prezenty”. Wśród nich pojawia się 90-dniowy dostęp do Tidala, voucher o wartości 10 euro w aplikacji Eatwith, ekskluzywne filtry i różnorakie naklejki w ramach Aqus Camera. Wszystko za darmo.

Powyższe promocje dotyczą Europy, podczas gdy w regionie Azja-Pacyfik użytkownicy otrzymują 5% zniżkę w ramach platformy rezerwacyjnej Easybook i miesiąc dostępu VIP w japońskiej aplikacji komiksowej „Manga”. Na Środkowym Wschodzie i Północnej Afryce pojawiła się 10% zniżka na platformie Jollychic. Ze strony użytkownika są to interesujące bonusy, podczas gdy aplikacje szybko zdobywają popularność, co cieszy programistów.

Cztery warstwy bezpieczeństwa

AppGallery zostało odpowiednio przygotowane pod kątem zapewniania wysokiej jakości aplikacji oraz dbałości o bezpieczeństwo informacji użytkownika. Gry i programy muszą przejść 4-etapową kontrolę bezpieczeństwa, w tym testy dotyczące wycieków danych, skanowanie uwzględniające podatność na zagrożenia, wykrywania złośliwych zachowań oraz ręcznego uwierzytelniania poszczególnych testów. Nie mogło też zabraknąć RODO (GDPR), którego zasady muszą spełniać poszczególne aplikacje. Jednocześnie nie zapomniano o programistach, którzy zyskują większą popularność, podstawowe gwarancje oceny, wsparcie od Honora we wszelkich aspektach oraz regularne promocje.

Ogólnie rzecz biorąc, połączenie technologii, treści i innowacji ma sprawić, że AppGallery połączy użytkowników na całym świecie, oferując przy tym wysokiej jakości usługi, jak i same treści.

Wpis powstał we współpracy z firmą Honor

Sprawdź najnowsze wpisy