W tym tygodniu zapewne spodziewaliście się zestawienia najlepszych ofert na kartę u operatorów spoza Wielkiej Czwórki. Tydzień temu wziąłem na warsztat Orange, Play, Plus i T-Mobile, więc naturalne, że dzisiaj powinien pojawić się odpowiednik z kolejnymi dostawcami. Jednak na tygodniu na naszą redakcyjną skrzynkę przyszła zapowiedź nowej oferty Sieci, której swego czasu bliżej przyjrzał się Adrian. Przede wszystkim chwali się ona swoimi cenami i tym, co oferuje w zamian. Przyjąłem to, jako wyzwanie, więc sprawdźmy, jak to wygląda w rzeczywistości.

Na początek warto przedstawić omawianego operatora dla tych, co nie wiedzieli, że istnieje w pełni polski operator. Jest nim sieć Otvarta, która uruchomiła nową ofertę na internet mobilny LTE – 200 GB za 39,99 złotych miesięcznie. Brzmi bardzo dobrze, prawda? Jednak operator nie ukrywa, że jest to promocja 2x 100 GB, co zostało zaznaczone w samej nazwie – O! Dynamiczny 100 GB + 100 w noc. Innymi słowy, mamy do wykorzystania 100 GB pakietu na co dzień i dodatkowe 100 GB w godzinach od północy do 8 rano. Jeśli paczka się skończy, to prędkość zostaje redukowana. Dodatkowo, za 5 złotych miesięcznie, możemy wykupić stały adres IP. Na deser umowa na czas nieokreślony. Brzmi bardzo dobrze, prawda? W ramach uzupełnienia danych, OTVARTA stawia na nadajniki Plusa, a koszt aktywacji to 24 zł. Jak ten operator wypada na tle konkurencji? Okazuje się, że bardzo dobrze.

otvarta logo operator

Niecały miesiąc temu przeprowadziłem porównanie ofert na kartę na Internet Mobilny w Wielkiej Czwórce. Wtedy wygrało Orange, które za 40 złotych oferuje przyrostowe 55 GB pakietu internetowego za sprawą dwóch doładowań po odpowiednio 30 złotych (15 GB) i 10 złotych (5 GB). Za 25 złotych wykupujemy pakiet „No Limit” z kolejnymi 35 GB transferu, co daje razem wspomniane 55 GB. Jednak wspomniałem o przyrostowej paczce, a to oznacza, że co miesiąc otrzymujemy dodatkowy 1 GB. W takim wypadku oferta Orange przebije promocję Otvartapo… nie warto liczyć. Aczkolwiek u dostawcy z Wielkiej Czwórki dostajemy jeszcze dostęp do darmowych połączeń telefonicznych i wiadomości. Spójrzmy dalej na konkurencję:

  • Playa za 40 złotych miesięcznie otrzymamy 18 GB, z czego 3,6 GB ucieknie po tygodniu, jeśli go nie zużyjemy
  • Plus za 45 złotych pozwala na transfer do 14 GB, ale niewykorzystane 4 GB zniknie po 20 dniach
  • T-Mobile w ramach 40 złotych pozwoli wykorzystać 10 GB połączenia internetowego.

Wszystkie powyższe oferty złożyłem z dwóch doładowań tak, aby otrzymać podaną kwotę. W takim razie weźmy pod uwagę dostawców spoza Wielkiej Czwórki, którzy pozwalają na:

  • Nju Mobile: 40 GB za 29 złotych:
    • po pół roku 80 GB, po roku 100 GB, po 2 latach 120 GB

To tak naprawdę jedyna ciekawa i godna uwagi oferta. Tradycyjnie przypominam, że jeśli któregoś z dostawców brakuje, to nie było to celowe.

Zobacz też: Sharp znowu to zrobił i stworzył smartfona po swojemu

Jak powiedzieli, tak zrobili. Otvarta wygrała to zestawienie i próżno szukać lepszej oferty. Trzeba tylko mieć na względzie siłę zasięgu LTE w swojej okolicy w przypadku nadajników Plusa.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.