ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
plus play t-mobile orange porównanie

Internet na kartę: jaki jest najtańszy i najlepszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

W zeszłym tygodniu zestawiłem dla Was oferty Wielkiej Czwórki na sam Internet mobilny. Niewielu z Was spodziewało się takiego zróżnicowania, aczkolwiek pojawiły się też prośby o podobne porównanie, ale w formie prepaid, czyli po prostu na kartę. Z racji, że wtedy na pierwszy plan wyszły abonamenty to tak też postanowiłem zrobić i w dzisiejszym odcinku doskonale wiecie, co Was czeka. Dla nowych Czytelników informacyjnie – na warsztat bierzemy operatorów z Wielkiej Czwórki i porównujemy oferty na Internet mobilny (nie Domowy!). Nie interesują nas żadne urządzenia czy też dodatkowe karty SIM. Do dzieła, wybierzmy najlepszy i najtańszy internet na kartę.

Internet na kartę od Orange

orange logo operaotr

Pomarańczowi mają bardzo prosty układ swoich ofert. Zależnie od doładowania, otrzymuje się odpowiednią liczbę gigabajtów do wykorzystania. Doskonale przedstawia to tabela na stronie operatora, więc oto ona:

orange oferta na karte internet

Internet mobilny na kartę od Play

play logo operator

Fioletowi, jak Orange, oferują bonusy przy doładowaniach. Jednak w ich przypadku bardziej opłaca się zasilać konto przez dedykowaną stronę (doladowania.play.pl) – wtedy bonusy rozkładają się następująco:

play oferta na karte internet

Z kolei doładowując tradycyjnie w różnorakich sklepach stacjonarnych, Wasze konto jest zasilane odpowiednio:

play oferta na karte internet

Internet bezprzewodowy na kartę od Plus

plus logo operator

Ten operator zaskoczył mnie mnogością swojej oferty. Zacznijmy od takiego Nocnego Transferu, czyli za 10 złotych można w godzinach od 1:00 do 8:00 wykorzystać do 200 GB połączenia internetowego przez 30 dni. Do tego dochodzi promocja, która w przypadku zakupu startera za 15 złotych oferuje kartonowe okulary VR za darmo. Jednak skupmy się na konkretach. W przypadku bonusów przy doładowaniu mówimy o następujących stawkach:

plus oferta na karte internet

Do tego zestawienia dochodzą pakiety, które można dodatkowo wykupić za kwotę doładowania konta.

plus oferta na karte internet

Tani internet na kartę od T-Mobile

t-mobile logo operator

Magenta chwali się pakietami Strong LTE, który w przypadku startera sprowadza się do 1 GB (w tym 0,32 GB w UE) na 5 dni za 5 złotych. Jednak jeśli doładujesz za co najmniej 10 złotych swoje konto to dostaniesz 1 GB w kraju gratis. Maksymalnie można w ten sposób otrzymać 12 GB. To jednak wciąż może być mało, więc T-Mobile oferuje następujące pakiety:

t-mobile oferta na karte internet

Na deser można aktywować darmowe SMSy do wszystkich (*100*814# – Fri SMS-y) i wykupić rozmowy bez limitu za 8 złotych na 7 dni lub za 25 złotych na 30 dni.

Zobacz też: Jeśli jeden notch to za mało…

W dzisiejszym zestawieniu również widać duże rozbieżności w podejściu do ofert na Internet na kartę. Która propozycja jest najlepsza? To wszystko zleży od Waszych predyspozycji i zasięgu w Waszej okolicy.

Sprawdź najnowsze wpisy