Najlepsza oferta na Internet na kartę – który operator wygrywa?

Łukasz Pająk Artykuły 2018-04-14

W zeszłym tygodniu zestawiłem dla Was oferty Wielkiej Czwórki na sam Internet mobilny. Niewielu z Was spodziewało się takiego zróżnicowania, aczkolwiek pojawiły się też prośby o podobne porównanie, ale w formie prepaid, czyli po prostu na kartę. Z racji, że wtedy na pierwszy plan wyszły abonamenty to tak też postanowiłem zrobić i w dzisiejszym odcinku doskonale wiecie, co Was czeka. Dla nowych Czytelników informacyjnie – na warsztat bierzemy operatorów z Wielkiej Czwórki i porównujemy oferty na Internet mobilny (nie Domowy!). Nie interesują nas żadne urządzenia czy też dodatkowe karty SIM. Do dzieła!

Orange

orange logo operaotr

Pomarańczowi mają bardzo prosty układ swoich ofert. Zależnie od doładowania, otrzymuje się odpowiednią liczbę gigabajtów do wykorzystania. Doskonale przedstawia to tabela na stronie operatora, więc oto ona:

orange oferta na karte internet

Play

play logo operator

Fioletowi, jak Orange, oferują bonusy przy doładowaniach. Jednak w ich przypadku bardziej opłaca się zasilać konto przez dedykowaną stronę (doladowania.play.pl) – wtedy bonusy rozkładają się następująco:

play oferta na karte internet

Z kolei doładowując tradycyjnie w różnorakich sklepach stacjonarnych, Wasze konto jest zasilane odpowiednio:

play oferta na karte internet

Plus

plus logo operator

Ten operator zaskoczył mnie mnogością swojej oferty. Zacznijmy od takiego Nocnego Transferu, czyli za 10 złotych można w godzinach od 1:00 do 8:00 wykorzystać do 200 GB połączenia internetowego przez 30 dni. Do tego dochodzi promocja, która w przypadku zakupu startera za 15 złotych oferuje kartonowe okulary VR za darmo. Jednak skupmy się na konkretach. W przypadku bonusów przy doładowaniu mówimy o następujących stawkach:

plus oferta na karte internet

Do tego zestawienia dochodzą pakiety, które można dodatkowo wykupić za kwotę doładowania konta.

plus oferta na karte internet

T-Mobile

t-mobile logo operator

Magenta chwali się pakietami Strong LTE, który w przypadku startera sprowadza się do 1 GB (w tym 0,32 GB w UE) na 5 dni za 5 złotych. Jednak jeśli doładujesz za co najmniej 10 złotych swoje konto to dostaniesz 1 GB w kraju gratis. Maksymalnie można w ten sposób otrzymać 12 GB. To jednak wciąż może być mało, więc T-Mobile oferuje następujące pakiety:

t-mobile oferta na karte internet

Na deser można aktywować darmowe SMSy do wszystkich (*100*814# – Fri SMS-y) i wykupić rozmowy bez limitu za 8 złotych na 7 dni lub za 25 złotych na 30 dni.

Zobacz też: Jeśli jeden notch to za mało…

W dzisiejszym zestawieniu również widać duże rozbieżności w podejściu do ofert na Internet na kartę. Która propozycja jest najlepsza? To wszystko zleży od Waszych predyspozycji i zasięgu w Waszej okolicy. • Iga Piotrowska

  a dlaczego tutaj są oferty tylko największych operatorów? dla mnie wygrywa Mobile Vikings bo ma 15gb internetu za 29 i jak go nie wykorzystasz to przechodzi na następny miesiąc

 • Sylwester Nowak

  Play, pakiet Sto GB za 49 zł na 30 dni,.

 • Sylwester Nowak

  Orange też posiada pakiety internetowe elastyczne ,jeden dzień równa się jeden zł i jeden GB, przykład, 100 zł = 100 dni = 100 GB, lub 30 zł = 30 dni = 30 GB. SMS pod 360 treść AKT30, lub AKT100. Mamy do wyboru, 3,5,7,10,30,50 i 100.

 • zawarx

  nju – też dobra oferta. Zasięg sie trochę skopał po wejsciu w konszachty z Play ;(

 • Grzegorz Filipowski

  Gdzie znajdę kody w plusie na aktywacje tego, że po doładowaniach otrzymuję internet?

 • Pietr

  Aktualnie Redbulla chyba nikt nie przebije. 50zł na 100dni, Tylko, że te 50zł nadal na koncie masz bo pakiet jest za darmo (wymagania aby go włączyć: ważne konto, min. 30zł na koncie i jakikolwiek pakeit internetu, ale taki dostajemy za doładowanie). W teorii 100GB i lejek 15Mbps na miesiąc. A w praktyce nie ma lejka a po przekroczeniu pakietu nie zwalniają (choć zdarzają się przypadki, że zwalniają). Ja osobiście ciągnę z niego ok. 200GB/msc. Tylko jeden wielki minus. To działa tylko w LTE Play. Po przełączeniu na 3G pakiet się nie liczy.

  • mindla

   Mam, wiem jak działa przez 18 miesięcy było tylko 2 kilku godzinne awarie. Przez ten okres mam dopiero 500 GB danych czyli bardzo mało. Oferta faktycznie bez konkurencji, minusem zasięg Play i tylko LTE.

   • Adrian Jarosz

    Redbull Mobile robi robotę, sam kiedyś miakem i zaluje że porzuciłem, chyba pora wrócić do nich

 • Norbert Nowakowski

  A nie lepiej tmobile no limit za 49 zl i Trzaskasz do woli..

  • Prooss

   Można prosić o link do oferty?

   • mindla

    Nie dostaniesz bo nie ma takiej oferty. W t-mobile na abonament jest za 80 złotych bez limitu danych. W Play na kartę jest oferta bez limitu za 49 złotych. Ale chyba po 100 GB masz lejek.

    • Norbert Nowakowski

     Hmm, chyba nie do końca masz rację . Ale faktycznie jest to oferta abonamentowych..

   • Norbert Nowakowski

    http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/Main w ostatnim cyklu przejechałem ponad 364 GB i śmiga idealnie u mnie .

 • mindla

  Jest jeszcze niezła oferta Aero2 pakiety czyli 30GB na 30 dni za 30 złotych.
  Autor artykułu poszedł na łatwiznę zawężając sztucznie wybór tylko do 4 operatorów.
  Rozumiem kiepski zasięg Play czy Redbull z darmowym LTE ale Aero 2 to zasie Plus i działa
  zarówno na LTE jak i UMTS.

  • Łukasz Pająk

   Łatwizna? Bardziej tradycja – od początku tego cyklu najpierw przedstawiam dane Wielkiej Czwórki, a później pozostałymi operatorami. Spokojnie, wszystko po kolei.

   • mindla

    Ale o ofercie Play internet na kartę za 49 zl/ms nie napisałeś a jest chyba niezła. Trzeba się dokładnie wczytać w regulamin bo pewnie lte to tylko po sieci Play albo w roamingu Orange z lejkiem 3Mb/s.

  • Robert Mielczyk

   Aero w LTE śmiga? Nawet nie wiedziałem…

 • MarcinS

  Przenosząc numer do orange free na kartę, za doładowując regularnie za min 25 zł (co 31 dni) dostajemy te 15GB z bonusu i wykupujemy za 25 zl pakiet no limit i kolejne 35gb. W sumie za 25 zl miesiecznie 50gb i rosnie po 1gb co kolejny miesiąc.

  • mindla

   Bez przenoszenia numeru i tak jest 15GB plus te 15 bonusu za doładowanie za 25 złotych.

   • MarcinS

    Dodatkowo nie wzrasta po 1gb co miesiąc, a po roku, czy dwóch latach ze 2gb

    • Sylwester Nowak

     WZRASTA, co miesiąc, pierwszy miesiąc 10gb drugi 11gb trzeci 12gb i tak dalej.

     • Sylwester Nowak

      Cykliczny pakiet zaczyna się od 15 GB, dla nowego i przeniesionego numeru. pomyliłem się.

   • Sylwester Nowak

    Kupując Nowy starter ma 10 GB i 15 GB z doładowania 25 zł.

  • Sylwester Nowak

   Tak było do 12 kwietnia, teraz jest 20 GB mniej, reszta bez zmian.x