Galaxy S9

iPhone X zdetronizowany. Już nie ma najlepszego ekranu na rynku

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

W minionym roku Samsung znalazł się w dość specyficznej sytuacji. Koreański gigant od pewnego czasu chwalony jest za rewelacyjne wyświetlacze, które stosuje w swoich smartfonach. Jednak do ekranów typu OLED, po latach, przekonało się też Apple. Mało tego, ich produkcją, zajął się nie kto inny jak koreańska spółka. Doszło do specyficznej sytuacji. Najpierw na rynku zadebiutowało flagowe urządzenie Samsunga, czyli Note8, a kilka tygodni po nim pokazano konkurencyjnego iPhone’a X. Produkowany przez Samsunga ekran nowego iPhone’a uznano za najlepszy jaki zastosowano w smartfonie w 2017 roku. Taki werdykt ogłosiło DisplayMate, znane ze szczegółowych testów wyświetlaczy. Uściślijmy, że Koreańczycy produkują dla Amerykanów te podzespoły, ale za sam projekt odpowiedzialne jest Apple.

Zobacz także: Oto najtańsze „bezramkowce”!

Samsung udowadnia kto tu rządzi

Dokładną analizę laboratoryjną przeprowadził serwis DisplayMate. Wyniki ich testów są jasne – Samsung Galaxy S9 został wyposażony w najlepszy ekran na rynku. Wyświetlacz topowego smartfona Samsunga zapewniał stałą wydajność wyświetlania na najwyższym poziomie. W dodatku jest pierwszym testowanym przez DisplayMate ekranem, który uzyskał najwyższe możliwe oceny we wszystkich testowych i pomiarowych kategoriach.

Galaxy S9

DisplayMate twierdzi, że: „W oparciu o nasze obszerne testy i pomiary laboratoryjne, uważamy, że Galaxy S9 ma imponujący wyświetlacz, który ustanawia wiele nowych rekordów wydajności wyświetlania, zdobywając nagrodę DisplayMate za najlepszą wydajność w wyświetlaniu i odbiera najwyższą w historii ocenę A +.

W 2017 wygrał iPhone X

iphone x

W ubiegłym roku DisplayMate chwaliło iPhone X, jako urządzenie z najlepszym ekranem – określając go mianem wspaniałego. Gratulowało też Samsungowi – dostawcy ekranu dla smartfona Apple, za opracowanie i wyprodukowanie „wyjątkowego” panelu OLED. Serwis poinformował jednak, że to właśnie opracowana przez Apple precyzyjna kalibracja wyświetlacza sprawiła największą różnicę. Dzięki niej ekran OLED w iPhonie X jest niezwykle dokładny i wydajny.

OLED to przyszłość

Jednak Samsung Galaxy S9 zdetronizował iPhone’a X i zajął pierwsze miejsce w rankingu DisplayMate. Jego wyniki były co najmniej tak dobre, lub w niektórych kategoriach lepsze od smartfona Apple. Szczególnie dobrze oceniono dokładność kolorów, określając ją jako najwyższą możliwą, tak samo jak jasność wyświetlacza, naturalną gamę kolorów, współczynnik kontrastu, oraz poziom odbić ekranu. Jednak pomimo tego, panel 2960 x 1440 w Galaxy S9 ma taką samą wydajność energetyczną, jak ta w Galaxy S8 i Galaxy Note8. Specjaliści z DisplayMate twierdzą, że panele z Galaxy S9 rewelacyjnie odwzorowują kolory. Ekran ma tez rekordowo niski współczynnik odbić, który wynosi 4,4% – w iPhonie X było to 4,5%.

DisplayMate podkreśla olbrzymie zalety ekranów OLED, w porównaniu do ekranów LCD. Określa je jako najważniejszą technologię dla wyświetlaczy. Serwis spodziewa się, że zagoszczą w większej liczbie urządzeń w najbliższych latach.

źródło: DisplayMate

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy