Trend na bezramkowe smartfony przybiera na sile. Coraz więcej producentów wprowadza je do swojego portfolio i coraz więcej z nich decyduje się na zmniejszenie ramek wśród urządzeń z niższych półek cenowych. Alcatel poszedł o krok dalej.

Android GO i brak ramek? Oto Alcatel!

Jeśli lubicie ładnie wyglądające smartfony, a jednocześnie nie wymagacie lidera wyników wydajnościowych ten model może być dla Was. Android GO jest specjalną wersją systemu, która zapewnia dobrą i optymalną pracę na słabszych urządzeniach. Pierwszymi smartfonami z odchudzonym robocikiem są Alcatel 1x, 3 oraz 3x.

Zobacz też: Ghostbusters na Androida!

W przypadku tego pierwszego mówimy o 5,5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości HD+ (720 x 1440 pikseli) i proporcjach 18:9. W środku 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu 8-megapikselowy aparat główny, z przodu 5-megapikselowa kamerka selfie. Android Oreo preinstalowany.

Alcatel 3 oraz 3x na razie nie zdradzają wielu tajemnic. Wiemy, że będą to już smartfony wyposażene w skaner linii papilarnych czy też podwójny aparat główny, co można zobaczyć na grafikach. Wszystkie modele charakteryzuje jednak jedna ważna cecha – bezramkowość.

Źródło: evleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.