Zbliżający się koniec Świąt, a także nadchodzący Nowy Rok to świetne okazje, aby się „ruszyć”. Wiele osób po okresie obżarstwa chciałoby spalić trochę kalorii. Część łasuchów z kolei zaczęłoby rok 2018 z obietnicą zrzucenia kilku kilogramów. Wielu ludziom brakuje jednak motywacji do rozpoczęcia regularnych ćwiczeń aerobowych lub siłowych. Jednym ze sposobów na jej uzyskanie jest możliwość wsparcia kilkoma aplikacjami na smartfonie. Oto programy, z którymi łatwiej będzie „ruszyć się z kanapy” i zrobić coś dla zdrowia.

Samsung Health

Jak dla mnie – najlepsza aplikacja do mierzenia aktywności fizycznej. Jej interfejs jest przejrzysty i estetyczny. Znajdziemy tu informacje o liczbie kroków zrobionych w ciągu dnia, czy liczbie minut chodu lub biegania. Dane te podsumowane są za jeden dzień, tydzień czy miesiąc. Zestawione one są w miłe dla oka wykresy. Plusem aplikacji jest automatycznie wykrywanie chodu, nawet gdy telefon leży w kieszeni. Dodatkowo możemy włączyć konkretny tryb aktywności fizycznej np. bieganie, chód, kolarstwo, orbitrek bieżnia, rower treningowy, brzuszki, przysiady, ergometr, inny trening. Oczywiście aplikacja najlepiej spisuje się z zegarkiem Gear S2, Gear S3 lub Gear Sport na ręce. Wtedy podczas ćwiczeń aerobowych wykonywanych na siłowni, mierzy automatycznie puls i szacuje liczbę spalonych kalorii.

Samsung Health na smartwatchu wygląda estetycznie i pokazuje wszystkie interesujące nas dane w formie miłych dla oka diagramów. Ponadto synchronizuje się ona z tą, zainstalowaną na smartfonie, gdzie możemy zrobić i zobaczyć znacznie więcej np. ustawić cel dziennej aktywności. Zdecydowanie polecam osobom aktywnym fizycznie, nie powinniście być rozczarowani.

Endomondo

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Sądzę, że jest to najpopularniejszy program, który zmotywuje nas do ćwiczeń. Dla osób, które nie miały jeszcze styczności z tą aplikacją, to dodam, że jest to najpopularniejszy rejestrator aktywności fizycznej w Google Play.

 

Jedyny potrzebny Ci osobisty trener zmieści się w Twojej kieszeni. Jeśli biegasz, jeździsz na rowerze, chodzisz, pływasz kajakiem lub ćwiczysz coś innego, my Cię motywujemy i, co ważniejsze, bawimy.

Zapisuj trasy, rekordy i publikuj swoje treningi – wszystko z jednej aplikacji. Dołącz do 25 milionów użytkowników i uwolnij swoje endorfiny.

iMuscle 2

Ćwiczenia siłowe również spalają kalorie, co prawda nie w takim stopniu jak aeroby, ale jednak.

W sklepie Google Play można znaleźć wiele aplikacji pomagających „na siłce”. Mogą one zarówno liczyć czas ćwiczeń lub przerw, bądź wspomóc naszą wiedzę dotyczącą treningu. Takie właśnie jest iMuscle 2.

Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z siłownią lub potrzebujecie natchnienia, bo wasz aktualny plan treningowy jest zwyczajnie nudny, to ta aplikacja jest dla Was. Najważniejszymi jej zaletami są:

 • możliwość zobaczenia z różnych stron, a także powiększenia i pomniejszenia modelu 3D szkieletu opatrzonego w mięśnie (świetna funkcja!),
 • łatwy w użyciu interfejs, dzięki któremu możemy łatwo ustalić swój trening i wyszukać potrzebne ćwiczenia,
 • ponad 650 wysokiej jakości animowanych w 3D ćwiczeń (to jest naprawdę rewelacyjna opcja, która pokazuje nam, jak zrobić ćwiczenie, aby jego technika była poprawna!),
 • dotknięcie wybranej partii mięśni na szkielecie i wyświetlenie ćwiczeń z nimi związanych,
 • doskonała wyszukiwarka ćwiczeń,
 • możliwość tworzenia własnych treningów i zapisywania ich metodą „drag & drop”,
 • funkcja udostępnienia treningu znajomym poprzez e-mail,
 • śledzenie pomiarów ciała,
 • statystyki dla całych treningów i ćwiczeń indywidualnych,
 • możliwość podzielenia się postępami poprzez e-mail, Facebook i Twitter,
 • wskazówki i podpowiedzi dla każdego ćwiczenia.

Atlas ćwiczeń KFD

Bardzo podobny w działaniu jest też Atlas ćwiczeń KFD. Tutaj jednak zaletą jest proste w obsłudze menu z podziałem na ćwiczenia na wybrane partie mięśni. Dodatkowo każde z nich opatrzone jest zdjęciami, które obrazują fazy ruchu. Dzięki temu widzimy, jak zrobić ćwiczenie poprawnie. Program opisuje też proste plany treningowe w podziale na początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych. Znajdziemy tu także artykuły, produkty i filmiki z poradami dotyczącymi zdrowego trybu życia i ćwiczeń na siłowni. Bardzo polecam tę aplikację.

My Fitness Pal

Utrata wagi wiąże się z ujemnym bilansem kalorycznym. Oznacza to, że w ciągu dnia musimy spalić więcej kalorii „żyjąc”, ćwicząc czy biegając. W takim razie dobrze by było wiedzieć ile kalorii przyjmuje nasz organizm w ciągu 24 godzin. Często tego nie kontrolujemy.

Zrzucaj kilogramy z MyFitnessPal — najszybszym i najłatwiejszym w obsłudze liczniku kalorii na Android’a. Dzięki największej bazie danych produktów spośród wszystkich liczników kalorii na Android’a (ponad 6 000 000 produktów) oraz niezwykle szybkiemu wpisywaniu produktów i ćwiczeń pomożemy Ci pozbyć się zbędnych kilogramów To najlepsza aplikacja wspomagająca odchudzanie. Bez dwóch zdań.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.