[Poradnik tygodnia] Tasker – kilka szybkich i przydatnych profili

mm Michał Derej Artykuły 2017-11-26

Tasker to zaawansowany program, dzięki któremu można znacznie ułatwić sobie życie. Co ważne, pozwala on na tworzenie prostych zadań, które często są bardzo przydatne dla użytkowników. W tym poradniku przedstawię Wam trzy szybkie i przydatne profile, które z pewnością przydadzą się wielu spośród Was.

Co będzie nam potrzebne?

Do skorzystania z tego poradnika potrzebne będą dwie rzeczy:

Zobacz także: Sprawdź, jak aplikacje inwigilują swoich użytkowników!

Zmniejszanie jasności ekranu rankiem

 1. Na swoim urządzeniu uruchom aplikację Tasker.
 2. Skorzystaj z przycisku przedstawiającego plusa, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, i wybierz opcję Time. Ustaw przedział czasowy, w którym zazwyczaj się budzisz.
 3. Zmiany zaakceptuj wciśnięciem przycisku Wstecz.
 4. Natychmiastowo pojawią się opcje, na których wykonanie pozwala nam Tasker – skorzystaj z przycisku New Task. Na następnym ekranie wybierz przycisk przedstawiający plusa, który znaleźć można w prawym dolnym rogu ekranu i przefiltruj listę pod kątem frazy Display Brightness.  Ustaw jej wartość na 0.
 5. Gotowe! Od teraz ekran Twojego telefonu rano będzie przyjemny dla Twoich oczu.

Otrzymaj przypomnienie, gdy telefon będzie naładowany

 1. Na swoim urządzeniu uruchom aplikację Tasker.
 2. Skorzystaj z przycisku przedstawiającego plusa, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, i wybierz opcję Event. Następnie skorzystaj z opcji Battery i Battery Full.
 3. Zmiany zaakceptuj wciśnięciem przycisku Wstecz.
 4. Natychmiastowo pojawią się opcje, na których wykonanie pozwala nam Tasker – skorzystaj z przycisku New Task. Na następnym ekranie wybierz przycisk przedstawiający plusa, który znaleźć można w prawym dolnym rogu ekranu i przefiltruj listę pod kątem frazy Alert. Skorzystaj z opcji Notify Sound. W wyświetlonym oknie ustaw nazwę alarmu oraz tekst powiadomienia i wybierz plik .mp3 z odpowiednim dźwiękiem.
 5. Gotowe! Od teraz za każdym razem, gdy urządzenie będzie naładowane, otrzymasz stosowne powiadomienie dźwiękowe.

Wyślij SMS-a z ostrzeżeniem o niskim stanie naładowania baterii

 1. Na swoim urządzeniu uruchom aplikację Tasker.
 2. Skorzystaj z przycisku przedstawiającego plusa, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, i wybierz opcję State. Następnie skorzystaj z opcji Power i Battery Level. Ustaw poziom naładowania baterii na odpowiedni dla siebie (np. od 5% do 15%).
 3. Natychmiastowo pojawią się opcje, na których wykonanie pozwala nam Tasker – skorzystaj z przycisku New Task. Na następnym ekranie wybierz przycisk przedstawiający plusa, który znaleźć można w prawym dolnym rogu ekranu i przefiltruj listę pod kątem frazy Phone. Skorzystaj z opcji Send SMS. Wybierz adresata oraz treść wiadomości SMS. Zmiany zaakceptuj przyciskiem wstecz.
 4. Gotowe! Od teraz za każdym razem, gdy Twoje urządzenie będzie zbliżało się do niebezpiecznie niskiego stanu naładowania baterii, Twój telefon automatycznie wyśle SMS-a pod dany numer.


 • SebaRoz

  Ma ktoś (może autor tego tekstu) jakieś namiary na sprawdzone poradniki dotyczące tasker-a? Przyznam, że dla mnie tasker jest bardzo nieczytelny i niezrozumiały. Czytałem już kilka poradników, w których są opisane opcje, których u mnie nie ma (mam kupioną pełną wersję) i nie wiem dlaczego tak jest. Ludzie piszą „że to takie fajne” – dla mnie bezużyteczne (chciałem między innymi automatycznie włączać bt jak będzie w zasięgu określonych urządzeń i wyłączać jak będzie poza zasięgiem).

  • kamyrdol32

   Musisz do tego mieć ROOT’a 😀

   • SebaRoz

    Mam. Szukałem odpowiedzi i w efekcie zmieniłem narzędzie 🙂 Teraz korzystam z Aotomagic, który jest o wiele czytelniejszy i przyjaźniejszy dla użytkownika.

  • Moze pozna odpowiedz, ale jak cos to zapraszam pod notenoughtech 🙂 (po angielsku tylko)

 • Marucins

  🙂
  Nawet nie będę tego komentował

 • Grzegorz93

  Super aplikacja, tylko trzeba więcej poradników i najlepiej jak wszystkie będą w jednym miejscu. 🙂

  • Konrad

   masz dużo forów gdzie możesz ściągnąć już gotowe makra, polecam

  • Michał Derej

   Mogę je potem zebrać w jednym tagu.

  • Jak z angielskim stoisz dobrze to zapraszam 🙂