Apple otworzy NFC

Apple Pay wkrótce w Polsce?

Artykuły

Apple Pay jest systemem płatności mobilnych i jednocześnie cyfrowym portfelem. Funkcja została zaprezentowana 9 września 2014 roku. Szef Apple, Tim Cook określił wtedy karty magnetyczne używane podczas płatności jako przestarzałe, awaryjne i słabo zabezpieczone. Apple Pay nie wymaga dedykowanych terminali i współpracuje z już używanymi. Za pomocą usługi możemy dokonać płatności osobiście, w aplikacjach iOS oraz w Internecie. Wymagane jest dwuetapowe uwierzytelnienie za pomocą identyfikatora Touch ID, kodu PIN lub hasła. System będzie działał również ze skanerem twarzy w iPhone X. Więcej informacji o Face ID znajdziesz tutaj. Urządzenia Apple komunikują się bezprzewodowo za pomocą NFC, dedykowanego chipa, który przechowuje zaszyfrowane dane Touch ID, Face ID czy aplikacji Wallet. Apple Pay działa na iPhonie, iPadach, Apple Watchu i komputerach Mac.

Apple Pay zadebiutowało w USA

Pierwszym krajem, w którym usługa została wprowadzona były oczywiście Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Stało się to 20 października 2014 roku. W ciągu trzech dni od startu zarejestrowano ponad milion kart kredytowych. Apple Pay działa między innymi w Wielkiej Brytanii, Chinach, Australii, Kanadzie, Japonii czy Rosji.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Co kilka miesięcy dołączają kolejne kraje

System co jakiś czas debiutuje w kolejnych krajach. Raport opublikowany przez portal MacPro ukazuje, że Apple Pay zostanie wkrótce uruchomione w Szwecji. Nordea ma być pierwszym szwedzkim bankiem wspierającym tę metodę płatności. Wspólne ogłoszenie Apple i banku zostanie opublikowane 24 października. Szwecja jest jednym z najbardziej zaawansowanych krajów pod względem płatności mobilnych. Badania firmy Statista pokazują, że ponad trzy czwarte populacji tego kraju używa tego rodzaju funkcji. Jest to także jeden z krajów, w których najrzadziej używa się gotówki. Tylko 20% transakcji obejmuje tę formę płatności, a ponad połowa oddziałów banków nie obsługuje drukowanych pieniędzy.

Wkrótce Holandia

Oprócz Szwecji, wprowadzenie Apple Pay planowane jest także w tym roku w Danii, Finlandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Holenderski blog One More Thing twierdzi, że ING w 2017 zacznie oferować usługę płatności także w tym kraju. Jednym z pierwszych banków będzie wirtualny Bunq. Jednak Rabobank, jedna z największych tego typu instytucji w Holandii jeszcze nie podjął konkretnych kroków. Apple przetłumaczyło strony pomocy dotyczące swojej usługi płatności dla krajów Beneluxu już kilka miesięcy temu. Świadczy to o planowanym wprowadzeniu systemu. Z raportu wynika, że Apple Pay może tam zadebiutować 2 listopada. Na ten dzień firma z nadgryzionym jabłkiem w logo planuje ogłoszenie wyników finansowych za czwarty kwartał. Możliwe, że wydarzenie zostanie wykorzystane w celu ogłoszenia startu usługi.

…i prawdopodobnie Polska!

Serwis MacRumors opublikował zdjęcie prezentujące kartę Mastercard PKO BP dodaną do Apple Pay. Rozwiązanie to testowane jest na iPhone w Polsce. Prawdopodobnie ten polski bank będzie pierwszym, który wspiera system płatności Apple. Możliwe, że debiut nastąpi już w listopadzie lub październiku.

Źródło: macrumors, 9to5mac


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x