[Pobierz] Kreator 3D od Sony dla prawie każdego!

1 minuta czytania
Komentarze

Na targach IFA w Berlinie Sony przedstawiło trzy nowe smartfony. Wśród nich flagowy model Xperia XZ1, który razem z Compactem zostały wyposażone w swego rodzaju możliwości projektu Tango od Google. Najważniejsze nowości sprowadzają się właśnie do jednej aplikacji, więc tytułowego Kreatora 3D.

Sama nazwa zbyt wiele nie zdradza, a jeśli nie kojarzycie projektu Tango to już spieszę z wyjaśnieniem. Jest to pomysł Google na rozwinięcie rozszerzonej rzeczywistości i wdrożenie możliwości rozpoznawania trzeciego wymiaru przez smartfony. Urządzenie po prostu zna wszelkie długości, odległości, jest w stanie ustalić swoje położenie w przestrzeni. Dzisiaj możemy sprawdzić projekt Tango za sprawą takich modeli jak Asus Zenfone AR i Lenovo Phab 2 Pro.

Oczywiście Xperie oficjalnie nie mają nic wspólnego z projektem Google, ale zasada jest podobna. Kreator 3D dostępny obecnie na Xperia XZ1 i XZ1 Compact to nic innego jak aplikacja, która potrafi skanować przedmioty, a później umożliwia ich trójwymiarowy wydruk.

Sony zapowiedziało, że omawiany program trafi na inne smartfony, przykładowo Xperię XZ Premium. Jednak użytkownicy Androida nie zawsze są cierpliwi, więc już w Sieci możemy znaleźć zmodyfikowaną wersję Kreatora 3D, która poprawnie uruchamia się na wszystkich urządzeniach, pracujących pod kontrolą „Robocika” w wersji co najmniej Marshmallow i wspierających Camera 2.0 API.

[Aktualizacja] Prawdopodobnie aplikacja dedykowana jest wyłącznie urządzeniom z Adreno na pokładzie.

Nie zdziwcie się po instalacji, najpierw trzeba przejść nużące samouczki, aby odblokowywać kolejne funkcje. Mimo wszystko zainteresowani znajdą specjalnie spreparowany Kreator 3D pod następującym linkiem: Klik!

Mateusz Pirszel, dzięki za informację!