[Pobierz] Posiadacie LG G6? Skorzystajcie z aparatu z V30!

3 minuty czytania
Komentarze

LG G6 to pierwszy flagowy smartfon tego południowokoreańskiego producenta na rok 2017, który na rynku pojawił się kilka miesięcy temu. Wciąż jest to świetny telefon – Qualcomm Snapdragon 821 dalej zapewnia bardzo dobrą wydajność, a tylny aparat o rozdzielczości matrycy wynoszącej 13 Mpix robi dobrej jakości zdjęcia. Niedawno LG zaprezentowało nam swój zupełnie nowy model z najwyższej półki i mowa tutaj oczywiście o V30, który również może pochwalić się niesamowitym aparatem. Aby posiadacze modelu G6 mogli choć trochę skosztować tego, co oferuje zaprezentowany niedawno model, użytkownik forum XDA-Developers o nicku xpirt postanowił przygotować zmodyfikowaną wersję aplikacji służącej do wykonywania zdjęć z V30, która bezproblemowo współpracuje z pierwszym tegorocznym flagowcem LG. Jak zainstalować tę aplikację i jakie ma funkcje? O tym w dalszej części artykułu.

Co oferuje zmodyfikowany aparat z V30?

Co ciekawe, aplikacja ta oferuje niemalże wszystkie funkcje, które znaleźć można w oryginalnym programie służącym do wykonywania zdjęć, który preinstalowany jest na LG V30. Na liście wszystkich udogodnień, które zostały przeniesione na model G6, nie zabrakło oczywiście jednego z najważniejszych dodatków, które znaleźć można na nowym flagowcu od LG – mowa tutaj o funkcji Graphy, która pozwala na wykorzystanie parametrów z profesjonalnego zdjęcia w aktualnym ujęciu. Pozwala to na łatwe dostosowanie wszystkich potencjalnie niezrozumiałych suwaków bez potrzeby zagłębiania się w techniki wykonywania fotografii. Niestety nie wszystko poszło po myśli autora modyfikacji – funkcja, która pozwalała na upiększanie i modyfikowanie kolorystyki zdjęcia, niestety nie została dodana do zmodyfikowanej aplikacji aparatu z przyczyn technicznych. Na poniższych zrzutach ekranu możecie obejrzeć, jak prezentuje się interfejs przygotowanego przez xpirt programu.

Jak zainstalować zmodyfikowany aparat na LG G6?

Cały proces instalacji jest dość prosty – jedynym wymogiem jest posiadanie zrootowanego smartfona, ponieważ przygotowana aplikacja aparatu ściśle integruje się z systemem i zastępuje domyślny program stworzony przez LG. Poniżej przedstawiam wam instrukcję wgrywania zmodyfikowanego aparatu z V30 na G6, wszystko krok po kroku. Pamiętajcie, by wykonać kopię zapasową oryginalnej aplikacji aparatu, jeśli będziecie chcieli ją w przyszłości odzyskać.

Uwaga: jest to operacja niebezpieczna. Wszystkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność. Nie biorę odpowiedzialności za szkody, które mogą być spowodowane korzystaniem z tego poradnika.

  1. Na swój komputer zmodyfikowaną aplikację aparatu. Można to zrobić, klikając w ten link.
  2. Plik .zip przerzuć na swój telefon.
  3. Urządzenie uruchom w trybie recovery.
  4. Skorzystaj z funkcji instalacji pliku .zip i wybierz pobraną przed chwilą paczkę.
  5. Uruchom telefon ponownie.

Po wykonaniu powyższych operacji domyślna aplikacja aparatu zostanie zastąpiona przez zmodyfikowaną wersję programu. Aby przywrócić oryginalną wersję aparatu konieczne będzie sflashowanie samodzielnie przygotowanego przez was wcześniej pliku .zip. Miłego użytkowania!

Źródło: XDA-Developers

Motyw