AdHell 2 – powrót najlepszego programu do blokowania reklam dla Samsungów

mm Michał Derej Aplikacje 2017-08-28

Blokowanie reklam jest powszechnie stosowaną w Internecie metodą, dzięki której można zaoszczędzić sporo transferu, zwiększyć czytelność niektórych stron internetowych lub nawet wyrazić swoje niezadowolenie w sprawie polityki reklamowej danych firm. Adblocka nie powinno się jednak stosować wszędzie, ponieważ internetowi twórcy żyją właśnie z reklam i to dzięki nim mogą dalej tworzyć – usługę tą warto po prostu wyłączać na stronach, które chętnie odwiedzamy. Jakiś czas temu bardzo popularne stały się również programy blokujące reklamy na urządzeniach mobilnych, lecz niestety zazwyczaj nie są one doskonałe, a na dodatek wymagają uprawnień SuperUsera (przykładem świetnego programu dla zrootowanych telefonów jest np. AdAway). AdHell jest jednak inny – aplikacja ta pozwala na blokowanie reklam i wyłączanie pakietów bez uprawnień SuperUsera. Niestety niedawno Samsung nakazał usunąć program ten ze sklepu Google Play oraz z GitHuba. Na całe szczęście inny deweloper o nicku FriendFyre zdecydował się na kontynuację tego projektu.

Jak to działa?

Działanie aplikacji AdHell warto opisać, ponieważ blokuje ona reklamy zupełnie inaczej niż reszta programów, które można spotkać w sklepie Google Play. Narzędzie to korzysta z SDK Knoxa, który wbudowany jest w system nowszych telefonów i tabletów od Samsunga. AdHell wykorzystuje mechanizm znany z Bezpiecznego Folderu – blokuje reklamy i skrypty śledzące nawet poza wspomnianą wcześniej aplikacją oraz rozszerza zakres działania filtrów na cały system, co oznacza, że współpracują one również z zainstalowanymi aplikacjami. Użytkownik narzędzia może również ręcznie dodać adresy URL, które chce blokować, a program ten się do tego zastosuje. Dodatkowo AdHell pozwala na wyłącznie pakietów aplikacji (np. Bixby) również bez dostępu do uprawnień SuperUsera.

Jak zainstalować AdHell?

Instalacja tego programu jest dość skomplikowana, ale definitywnie warto z niego skorzystać. Poniżej przedstawiam wam tę procedurę krok po kroku.

 1. Na samym początku należy wyrobić sobie konto dewelopera – można to zrobić, przechodząc pod ten adres i logując się do aktualnego konta Samsung lub zakładając zupełnie nowe.
 2. Po zalogowaniu wystarczy wyrobić sobie „plakietkę” dewelopera za pomocą odpowiedniego formularza, który wyświetli się po kliknięciu powyższego linku.
  Po zakończonym procesie zostanie wyświetlony następujący komunikat: „You are now enrolled as a SEAP member. Enjoy all the features and services SEAP has to offer.”

 3. Po wykonaniu dwóch powyższych kroków należy przejść pod ten adres i kliknąć przycisk „Generate a key now”.
 4. W wyświetlonym formularzu należy wybrać opcję „Knox Standard SDK Enterprise license key„. W polu Alias wystarczy podać nasz cel generacji klucza – podajcie tam frazę w stylu „Test”, ponieważ „AdHell” może wydawać się dość podejrzane.
 5. Wyświetlony zostanie wygenerowany klucz – należy go przekopiować na swój telefon.
 6. Kolejnym krokiem jest pobranie samego programu AdHell na swoje urządzenie – można to zrobić, klikając w ten link. Jest to specjalnie przygotowana strona internetowa, na której co dwie minuty można przebudować aplikację, nadając jej losową nazwę pakietu. Dzięki temu Samsung nie jest w stanie po raz kolejny zablokować instalacji tego oprogramowania.
 7. Po pobraniu aplikacji na swój telefon należy go zainstalować. Następnie wystarczy nadać mu uprawnienia administratora, podać klucz i aktywować licencję.

Gotowe – po uruchomieniu AdHell rozpocznie pracę. Pamiętajcie o możliwości dodawania własnych filtrów!

Źródło: XDA-Developers • Kamil Kulis

  Strona już nie działa. Jakaś alternatywa?

 • Hawk1985

  Mam problem otóż mój wygenerowany klucz zaczyna się od KLM… a na stronie Adhella jest informacja „If the license fails to activate, rebuild Adhell. If your key starts with KLM, it will not work.”

 • QQryQ

  mam pare pytan : zainstalowałem,aktywowalem itd. ale wciąż pojawiają się reklamy. np. w chrome , jakies inne aplikacje …cos zle zrobiłem? a co dokładnie ma ten program blokować ?

 • Marucins

  Czy aplikacja pozwala blokować reklamy jak ma to miejsce w uBlock – wybierając dany kontent?
  Czy tak jak inne poprzez dodanie z palca określonego adresu?

  • s90

   Dużo blokuje sama z siebie

   • Michał Derej

    A resztę możesz dodać adresami.

   • Marucins

    Dzięki, ale zostanę przy tym co mam AdAway.

 • s90

  Świetna aplikacja! Nawet nie widziałem , że jest opcja wyłączenia systemówek i blokowania reklam (aplikacje, przeglądarka) bez roota

 • Filip Piotrowski

  Mnie udało się za pierwszym podejściem, zaś sama aktywacja trwała może 5 sekund. Program działa wyśmienicie, blokuje reklamy we wszystkich aplikacjach których używam.

 • s90

  cały czas wywala failed, pomoże ktoś?

  • Michał Derej

   Musisz przebudowywać aplikację do skutku tutaj:
   adhell. nobelium. xyz
   Wchodzisz w zakładkę rebuild i czekasz na zmianę, potem ściągasz i próbujesz.

   • s90

    4 nieudane próby… może później sprobuję

    • maderos

     Tylko 4? Ja już nie licze nawet…

     • s90

      Za 5 razem poszło 🙂
      Póki co jestem zadowolony z blokowania w aplikacjach.

  • jotwu

   Spróbuj program adguard
   Świetny program którego używam od dawna
   W sklepie play go nie ma
   Pobierzesz ze strony adguard com

 • Grzegorz93

  Dla zainteresowanych innymi adblokami jest też Adguard. Blokuje wszystko i wszędzie. W przeglądarce, jak i reklamy na yt i w aplikacjach. 🙂 Jest też wersja na iOS, Windows i Mac.

  • jotwu

   Dokładnie, świetny program którego używam od dawna
   W sklepie play go nie ma ale można pobrać ze strony adguard com

   • jendrush

    @jotwu:disqus @Grzegorz93:disqus Też Wam się zdarza czasami, że spowalnia on trochę ładowanie stron? Gdy to wystąpi to po zrestartowaniu go jest ok, ale lepiej aby się nigdy nie zdarzyło.

    • Grzegorz93

     Jest ciut wolniej. Strony przechodzą przez Rosyjski serwer. Jak odpaliłem blokowanie reklam z NordVPNa na Polskim serwerze to strony ładowały się szybciej ale nie były tak wyczyszczone jak przy Adguard.

     Jeśli korzystasz z dużej ilości filtrów to wtedy strony też się dłużej ładują.

 • Arek Maciej

  Ok, niby wszystko w porządku ale aktywacja „wisi” nie dzieję się nic od ponad godziny jest tylko zszarzały napis „Activating” próba restartu nic nie daje, odinstalować się nie da. Jakaś rada?

  • Michał Derej

   Przebuduj aplikację na stronie podanej, musisz próbować do skutku.

 • Tomek pozdro

  Kolejny świetny poradnik, dziękuje serdecznie :). Jeszcze poleć jakieś inne filtry.

  • Michał Derej

   Tutaj masz popularne filtry dla reklam:

   reddit. com/r/ privacy/comments/3tz3ph/blocking_most_advertising_servers_via_factory/ (usuń spacje)

   Dla aplikacji niestety trzeba będzie trochę poszukać dodatkowo, postaram się coś znaleźć jak będę miał chwilę.

   • Tomek pozdro

    Dodałem kilka filtrów i teraz włączanie trwa wieczność albo szybko pojawia się ponownie „turn on”.
    Edit: Włączyło się.. ale strasznie uciążliwe to jest.

    • Michał Derej

     Niestety filtry w AdHellu są dość słabo wykonane, nawet nie ma możliwości zaimportowania listy.

 • marcus1212

  Aplikacja klucz przyjęła ale nie mogę aktywować programu… także kupa…Wszystko robiłem „za rączkę”.

  • Michał Derej

   Niestety Samsung blokuje średnio jeden build co 30 minut, także trzeba przebudowywać do skutku.x