Chrome pozwoli całkowicie wyłączyć dźwięk danej strony

Łukasz Pająk Aplikacje 2017-08-26

Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie. To kolejny sukces Google, który sprawił, że firma walczy dzisiaj nie tylko w formie wyszukiwarki internetowej i dostawcy reklam na witrynach. Jednak od lidera wymaga się wiele, więc amerykański program musi być cały czas rozwijany. Tak też się dzieje.

Wciąż ogromną popularnością cieszą się wyskakujące reklamy. Oczywiście to zła informacja, gdyż klikając w poszczególne miejsca, nie chcemy być zasypywani nowymi kartami z automatycznie odtwarzającymi się filmami. To domena głównie stron, które ciężko uznać za legalne, ale również wiele portali informacyjnych często zamieszcza swoje nagrania z YouTube’a (lub własnego odtwarzacza), które uruchamiają się bez pytania użytkownika. Jeśli odwiedzacie tego typu witryny i nie chcecie cały czas wyciszać komputera lub co chwilę wyłączać film to w tym momencie pojawia się nowy pomysł Google.

Otóż programiści odpowiedzialni z Chrome’a testują właśnie funkcjonalność pozwalającą domyślnie wyciszać dane portale. Obecnie taka możliwość widnieje w wydaniu Canary przeglądarki i pojawia się po kliknięciu „i” lub „Bezpieczna” przy pasku adresu. Już teraz możemy ustawić wiele pozwoleń i dźwięk właśnie będzie kolejną pozycją. Zainteresowani? W takim razie uruchamiając przeglądarkę, należy dodać do adresu skrótu do pliku wykonywalnego następującą komendę:

–enable-features=SoundContentSetting switch

Zapewne w kolejnych aktualizacjach, funkcja zacznie się pojawiać w wydaniach deweloperskich oraz beta Chrome’a, aż w końcu trafi do stabilnej wersji. Miejmy nadzieję, że również do mobilnej odsłony zawita możliwość wyciszania stron.

Źródło: Android Police • Czaki

  W Operze funkcja dostępna od daaaaawna

 • gumis

  Szkoda, że ta przeglądarka jest straszliwie ociężała i na starszym dwurdzeniowym (plus 3GB RAMU) laptopie ledwo zipie. Wiem, ze taka konfiguracja na dzień dzisiejszy to trochę mało, ale dzieciom do oglądania bajek na YT wiele wiecej nie trzeba. No chyba, że przegladarki innej niż chrome. Bo opera sobie w miarę sprawnie daje radę 🙂

  • Łukasz Pająk

   Ja od siebie polecam Slimjet. To samo, a nawet jeszcze więcej tylko lepiej zoptymalizowane.

   • gumis

    Wygląda obiecująco 🙂

    • Łukasz Pająk

     Zachęcam. Od kilku lat korzystam i nie jestem w stanie wrócić do Chrome’a.

     • Rockus

      Aż sam się skuszę 😉

  • MM

   Zawsze możesz spróbować z Linuxem (np. Linux Mint), u mnie dwurdzeniowy komp z 2GB ram troszkę odżył i jako tako daje radę jeżeli chodzi o YT, no chyba że chcesz coś więcej niż internet lub prosty pakiet biurowy to raczej linux nie jest taki super intuicyjny i jak coś się zepsuje w systemie to ciężej naprawić

 • Matip

  A na obrazku never gonna give you up ;Dx