Przeglądarka Firefox Focus w sklepie Play! Prywatność przede wszystkim

mm Michał Derej Aplikacje 2017-06-20

Przeglądarka Firefox Focus zadebiutowała na iOSie około roku temu i użytkowników przyciągała przede wszystkim zaawansowanymi funkcjami ochrony prywatności. Na początku warto wspomnieć, że jest to program bardzo prosty i nie zastaniecie tu setek różnych opcji, które spotkać można np. w Chromie. Po otworzeniu programy wystarczy wpisać adres strony internetowej, którą chcemy odwiedzić, a przeglądarka ją dla nas wyświetli. I to naprawdę bardzo szybko.

Firefox Focus działa bardzo sprawnie – jest to głównie zasługa AdBlocka, który jest wbudowany w przeglądarkę. Kod śledzący zachowanie użytkownika na danej stronie internetowej również jest automatycznie blokowany. Jeśli użytkownik Focusa wykryje, że niektóre strony nie pozwalają mu na przeglądanie treści z powodu blokowania reklam, to funkcję tą można bezproblemowo wyłączyć w ustawieniach programu. Podczas przeglądania danej witryny w prawym dolnym rogu wyświetlana jest ikonka kosza, która pozwala na zamknięcie strony oraz usunięcie wszystkich zapisanych ciasteczek i całej historii wyszukiwania. Dane te można również wyczyścić dzięki specjalnemu powiadomieniu, które wyświetlane jest podczas korzystania z Focusa.

Link do pobrania: Klik!

źródło: Android Police • haVoc vulTure

  Od dłuższego czasu szukałem bezpiecznej przeglądarki do robienia zakupów i logowania w niektórych serwisach. Firefox strasznie mi zamula, chrome nie ma adbloka i pożera ram, a opera nie ma disconnect. Do zwykłego przeglądania internetu używam fantastycznej naked browser pro, a od dziś firefox focus posłuży mi do czynności, które wymieniłem powyżej.

 • Jeśli jakaś strona nie pozwala się przegladac bo prosi o usunięcie adblock… to jej posłusznie nie przeglądam.

  • Jack Neptune

   Czyli według ciebie ludzie tworzący strony powinni to robić za darmo?

   • A Ty wierzysz że świat sponsorowanych artykułów to jakieś tabu czy domena najbogatszych? Rozumiem amatorskie serwisy ale (o ile się nie mylę) komputer świat? No sorry ale nie będę dla Niemca wyłączał w przeglądarce blokowanie reklam 😉

 • Si3wc4

  Odnośnik do GP ładuje, ładuje i ładuje i nie chce załadować. A ręczne wyszukiwanie w GP nie daje żadnego rezultatu…

  • Łukasz Pająk

   Spróbuj teraz 😉

   • Si3wc4

    Działa 🙂