Przeglądarka Firefox Focus zadebiutowała na iOSie około roku temu i użytkowników przyciągała przede wszystkim zaawansowanymi funkcjami ochrony prywatności. Na początku warto wspomnieć, że jest to program bardzo prosty i nie zastaniecie tu setek różnych opcji, które spotkać można np. w Chromie. Po otworzeniu programy wystarczy wpisać adres strony internetowej, którą chcemy odwiedzić, a przeglądarka ją dla nas wyświetli. I to naprawdę bardzo szybko.

Firefox Focus działa bardzo sprawnie – jest to głównie zasługa AdBlocka, który jest wbudowany w przeglądarkę. Kod śledzący zachowanie użytkownika na danej stronie internetowej również jest automatycznie blokowany. Jeśli użytkownik Focusa wykryje, że niektóre strony nie pozwalają mu na przeglądanie treści z powodu blokowania reklam, to funkcję tą można bezproblemowo wyłączyć w ustawieniach programu. Podczas przeglądania danej witryny w prawym dolnym rogu wyświetlana jest ikonka kosza, która pozwala na zamknięcie strony oraz usunięcie wszystkich zapisanych ciasteczek i całej historii wyszukiwania. Dane te można również wyczyścić dzięki specjalnemu powiadomieniu, które wyświetlane jest podczas korzystania z Focusa.

Link do pobrania: Klik!

źródło: Android Police

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.