[Pobierz] Cortana może już być domyślnym asystentem głosowym

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoft teoretycznie nie powiedział ostatniego słowa na temat udziału w mobilnym rynku jak dostawca systemu operacyjnego. Jednak, czy ktoś jeszcze się zastanawia nad dalszym rozwojem Windows Phone/Mobile? Póki co gigant z Redmond udostępnia swoje najciekawsze rozwiązania na Androida i iOS. Nie inaczej jest z ich asystentem głosowym ukrytym pod nazwą Cortana, który teraz staje się zdecydowanie ciekawszym wyborem na Androidzie.

Oczywiście od razu zaznaczam, że o wsparciu dla naszego języka możemy póki co jedynie pomarzyć. Mimo wszystko przyjrzyjmy się aktualizacji oznaczonej numerem 2.8.0. Największa zmiana to możliwość ustawienia Cortany jako domyślnego asystenta głosowego na Androidzie. Tym sposobem chociażby długie przyciśnięcie klawisza Home nie wywołuje już Google Now, a odpowiednik od Microsoftu.

Kolejna poprawka to usprawnienie synchronizacji danych pomiędzy smartfonem a komputerem. Oznacza to, że wszelkie informacje o nieodebranych połączeniach czy też wiadomościach możemy ujrzeć na Windowsie – oczywiście pod warunkiem, że mamy aktywowaną Cortanę.

Ostatni punkt z listy zmian ostatniej aktualizacji to tradycyjne poprawki związane z wydajnością programu. Zainteresowani sprawdzeniem możliwości asystenta głosowego od Microsoftu? Cortanę pobierzecie ze sklepu Play: Klik! lub APK Mirror: Klik!

źródło: Android Police

Motyw