[Film] Simsy w nowym wydaniu nadchodzą na Androida i iOS

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-05-11

Seria The Sims, która w ogóle nigdy miała nie powstać, dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Jest to ewidentnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek gier wideo na świecie. Mimo wszystko w przypadku urządzeń mobilnych ciężko powiedzieć to samo. Pierwsze wydania były bardzo irytujące, inne niegrywalne, a reszta nastawiona wyłącznie na mikropłatności. Jednak Electronics Arts chce spróbować jeszcze raz, tym razem wydając The Sims Mobile.

Czym tak właściwie ma być ten tytuł? Podobno bazować ma na najpopularniejszej odsłonie serii, czyli The Sims 4 z dedykowanymi ulepszeniami. Będzie to darmowa gra, ale oczywiście dodatkowe elementy wewnątrz gry będzie można dokupić. Autorzy skupili się głównie na tym, żeby nasi prawdziwi przyjaciele mogli nimi być także w grze. Zobaczcie sami pierwszy trailer nadchodzącej gry:

Nie może zabraknąć tworzenia postaci czy też budowania domów. Czy tym razem uda się autorom ogłosić sukces? Z pewnością pokonanie poprzedników nie będzie trudne zważywszy, że nie spotkałem się nigdy z osobą, która miałaby o nich dobre opinie.

Jeśli The Sims Mobile nie będzie zbytnio nastawione na mikropłatności to bardzo możliwe, że to będzie sukces. Mimo wszystko poczekajmy do premiery, która tak naprawdę nie została konkretnie określona. Wiemy jedynie, że tytuł pojawi się zarówno na Androidzie jak i iOS.

źródło: The Verge • Fox

  To czym to się niby będzie różnić od Sims Free to play które już jest na mobile? Tym że będę mógł znajomych odwiedzić i oni będą mnie widzieć? To to żadna nowa odsłona, równie dobrze mogli to dodać w obecnej grze.

 • Paffcio

  Oby tylko nie było tego czasu oczekiwania aż jakiś sim coś zrobi, dla przykładu w obecnej wersji The Sims™ FreePlay czekaliśmy bodajże 5 minut aż sim skorzysta z toalety, zje coś w około 2 minuty, To niszczy właśnie gre, jak te farmerskie tytuły.

 • Ari9310

  Jeśli płatne będą tylko skórki przedmiotów jak to np jest w LoLu czy innym CSie to może się udać, „zwykli” użytkownicy nie powinni tego aż tak odczuć a Ci dziani i tak i tak będą płacić z tą różnicą że będą się mieli przed kim tym chwalić czyli tym bardziej będą płacić ;p

 • stark2991

  Już wkrótce drabinki w basenach będziemy usuwać na smartfonach! 😀

 • Krzysztofsf

  Czekam 🙂

 • teges

  Za darmo czyli do dupy, bo mikropłatności, to rzecz, która psuje całą rozrywkę.

  • Łukasz Pająk

   Zależy od podejścia. Jeśli chcesz jak najszybciej być najlepszy to fakt, mikropłatności są irytujące. Jednak jeśli chcesz dłużej cieszyć się grą, bo coś możesz zdobyć za zrobienie tego i tego zamiast zapłacenie to w takim wypadku w ogóle mi dodatkowe opłaty wewnątrz nie przeszkadzają.

   • teges

    Tylko to dłużej, to zazwyczaj jest bardzo długo i nigdy nie dokończyłem gry z mikropłatnościami, bo często to wymaga lat 🙂

    • Łukasz Pająk

     Ja na telefonie nie gram zbyt wiele i faktycznie potrzebowałem pół roku, żeby w takim Micro Machines odblokować wszystko, co możliwe z prawie wszystkimi achievmentami. Wystarczy chcieć i mieć podejście. Oczywiście większość gier z mikroplatnosciami nie pozwala na takie ustępstwa, więc omijam je szerokim łukiem.

   • stark2991

    Powiem Ci jak było u mnie z taką jedną grą. W środku mikropłatności w stylu Real Racing, czyli paczkę waluty za 100 zł tak naprawdę wydaje się w jeden dzień i dalej jest jej mało. Poziomy wbija się tak wolno, że grając pół roku nadal nie osiągnąłem ostatniego (jest 60). Żeby mieć walutę codziennie trzeba wykonać te same zadania co się szybko nudzi. W pvp nie masz szans z tymi graczami, którzy są od początku bo za bardzo odstają a nie ma jak odrobić tej straty. Poza tym pvp często ma problemy z połączeniem. I gwóźdź programu – kampania jest nieukończona! Dodali dwa rozdziały w update na początku roku i zostały dwa ostatnie. Ciekaw jestem czy w ogóle je ukończą bo któregoś dnia wyskoczyła mi wiadomość że grę przejmuje inne studio (współtwórca), więc to jasna wiadomość że pierwotni twórcy mają już wywalone bo kasa z mikropłatności zgarnięta.
    Chciałbym powiedzieć że to ostatni raz jak się tak naciąłem, ale nie powiem bo znając życie tak nie będzie.

    • Łukasz Pająk

     W tym rzecz, wszystko zależy od podejścia deweloperów i wyważenia wplywu mikropłatności na budowanie postępu w grze.