Google cały czas rozwija swoje Mapy i nie zdziwiłbym się, gdyby była to najpopularniejsza tego typu aplikacja. Nawigacja nie jest już główną funkcją tego programu, a wręcz ginie gdzieś wśród transportu publicznego, opiniowania miejsc czy też po prostu oglądania zdjęć z satelity. Niemniej jednak wszystko skupia się wokół map.

Od pewnego czasu Amerykanie informują nas o dostępności miejsc parkingowych, a teraz przyszła pora na rozwinięcie tego pomysłu. Dzisiaj Google ogłosiło możliwość zapisania miejsca, w którym zaparkowaliśmy. Wystarczy, że klikniemy na niebieską kropkę informującą o naszej lokalizacji i wybrać opcję „Zapisz jako miejsce parkowania”. Rozwijając belkę możemy dodać notatkę opisującą chociażby piętro i numer miejsca, a także czas na jaki chociażby wykupiliśmy postój.

Ta funkcja dostępna jest już dla wszystkich – zarówno na Androidzie jak i iOS. Zmiana bardzo prosta, aczkolwiek przydatna w szczególności w centrach handlowych.

Co ciekawe, jeśli zestaw multimedialny w samochodzie pozwala komunikować się z urządzeniem mobilnym to zerwanie połączenia automatycznie zapisuje lokalizację miejsca parkingowego.

 

źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.