Mapy Google to miejsce, w którym przejrzymy interesujące nas lokacje, znajdziemy siedziby firm, czy wyznaczymy trasy: przejazdu autem, rowerem czy pieszych wycieczek. Ponadto sprawdzimy tu rozkłady jazdy pociągów, obejrzymy konkretne miejsce za pomocą Street View lub obejrzymy rzeczywiste umiejscowienie budynków dzięki opcji Earth. Tak więc Google Maps to twór, dzięki któremu pozyskamy szereg interesujących informacji, a możemy to zrobić na smartfonie czy komputerze.
 

 
Ta niesamowita usługa od Google stale się rozwija. Co jakiś czas wprowadzane są do niej nowe opcje, teraz nadchodzi kolejna. Dzisiaj gigant ogłosił, że w mapach pojawi się możliwość udostępnienia naszego położenia w czasie realnym.
 

 
W związku z tym w menu aplikacji pojawi się opcja „share location”. Następnie będzie można wybrać jakim osobom chcemy udostępnić nasze aktualne położenie. Według oficjalnego blogu Google, funkcja powinna się pojawić w programie już wkrótce.
 
źródło: androidpolice

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.