[Pobierz/root] Google i wyszukiwanie zdjęciami? Możesz znaleźć nawet zwierzęta

Aplikacje

Google dąży do tego, aby niemalże wszystkie ich usługi wykorzystywały uczenie maszynowe. Było to doskonale widoczne na chociażby konferencji, na której oficjalnie poznaliśmy Pixele, ale zanim roboty przejmą nad nami władzę to… pomogą wyszukać różnorakie przedmioty jak i tytułowe zwierzęta. Taka właśnie funkcja pojawiła się w aplikacji Google w wersji testowej.

Póki co wyszukać możemy:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]
  • Zwierzęta
  • Produkty
  • Strój
  • Punkty orientacyjne
  • Kwiaty

Jednak nie jest to do końca proste. Niestety, Google wciąż testuje tę funkcję i aby ją uruchomić to wymagany jest dostęp do praw roota. Aby odblokować działanie wyszukiwania obrazem należy edytować plik root>data>data>com.google.android.googlequicksearchbox>shared_prefs i zmienić wartość true na false. Następnie edytujemy plik GEL.GSAPrefs.xml – wszystkie wartości z następujących linii ustawiamy na true:

name=”GSAPrefs.saves_taskflow_enabled” value=”false”

name=”GSAPrefs.visual_search_account_drawer_entrypoint” value=”false”

name=”GSAPrefs.visual_search_enabled” value=”false”

Tym sposobem dopiero odblokujemy możliwość wyszukiwania obrazem, a ostatnia aktualizacja wersji testowej aplikacji Google (6.15) dodaje powyższe kategorie. Jednak chcąc faktycznie móc z nich korzystać to należy pobrać starszą wersję z APK Mirror (Klik!), aby faktycznie móc korzystać z nowej funkcji.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to wersja testowa, więc większość z Was zapewne potraktuje to jako ciekawostkę, ale widać, że Amerykanie już przygotowują się do wprowadzenia nowych możliwości z wykorzystaniem uczenia maszynowego.

 

Mateusz, dzięki za informacje!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x