Facebook „oficjalnie” staje się Snapchatem – relacje i „Direct”

Łukasz Pająk Aplikacje 2017-03-15

To, że Messenger stał się komunikatorem z funkcjami Snapchata zauważył już raczej każdy. Jednak Facebook implementuje też podobne funkcje do swojej głównej aplikacji, co też właśnie dzisiaj zauważyłem na swoim telefonie. Tym sposobem niektórzy mogą się zirytować, inni porzucić Snapa, a jeszcze inni potraktować to jako ciekawostkę.

Mimo wszystko warto przyjrzeć się „nowościom”, które proponuje portal założony przez Marka Zuckerberga. Zacznijmy od „Relacji”, czyli znany z Messengera „Mój dzień” oraz Snapchata „My Story”. Zasada działania jest prosta – krótkie filmiki lub zdjęcia odtwarzane czasowo z możliwością nałożenia filtrów, napisów i tym podobnych.

Druga nowość to „Direct”, czyli nic innego jak standardowe, „oldschoolowe” wiadomości ze zdjęciami lub filmami ze Snapchata, które również można dodać do Relacji. Jednak wysyłając ją bezpośrednio do znajomych z Facebooka mogą oni obejrzeć ją dwukrotnie w ciągu 24h.

Wśród moich znajomych jedynie ja otrzymałem tę aktualizację, ale zaznaczam, że korzystam z wersji testowej Facebooka i być może nowe funkcje pojawiły się również u Was. Jednak jeśli wyślecie wiadomość „Direct” do użytkownika bez tej funkcji to ta pojawia się w powiadomieniach.

 

źródło: własnex