Google Assistant to „nowy” asystent głosowy od giganta. Początkowo pojawił się on jedynie w telefonach Pixel oraz w LG G6. Od wczoraj jednak zaczyna być on wprowadzany na pozostałe smartfony z Androidem w wersji 6.0 i wzwyż.
 
W związku z tym Google opublikowało krótki film w serwisie YouTube, aby powiadomić użytkowników, że proces aktualizacji się rozpoczął. Oczywiście update będzie wprowadzany sukcesywnie, ale już niektórzy fani Androida go otrzymali. Niestety warto przypomnieć, że asystent nie działa oficjalnie w języku polskim. Na oficjalnej stronie Google Assistant widnieje informacja, że wciągu roku będą dodawane nowe języki do aplikacji.
 

 
Należy mieć nadzieję, że nasz ojczysty język zostanie wprowadzony w bliższej, aniżeli dalszej przyszłości, tym bardziej że Google jest zdeterminowane, aby wspomniana usługa działała na jak największej liczbie urządzeń mobilnych. Dostępna jest ona już także nawet na smartwatchach z Android Wear, a wkrótce pojawi się w telewizorach i autach.
 
źródło: android police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.