Filmy na Facebooku będą teraz automatycznie odtwarzane z dźwiękim

Aplikacje

Odnoszę wrażenie, że Facebook z roku na rok wprowadza zmiany, które nie są do końca przemyślane. Sama mobilna aplikacja tego portalu społecznościowego pozostawia wiele do życzenia, a Messenger stał się zupełnie innym komunikatorem, niepotrzebnie narzucającym funkcje Snapchata. To jednak nie koniec planów Amerykanów, gdyż teraz przeglądanie tablicy stanie się bardziej uciążliwe.

Dzisiaj Facebook ogłosił nowości związane z filmami na tym portalu społecznościowym. Jakby nie patrzeć, najmniejsza zmiana będzie dla nas najbardziej uciążliwa, gdyż wszelkie materiały odtwarzane dotychczas w ciszy będą uruchamiane razem z dźwiękiem. Szczęście w nieszczęście, że w ustawieniach pojawi się odpowiedni przełącznik pozwalający na wyciszenie nagrań. Cel tej zmiany jest prosty – Facebook ma nadzieję, że teraz więcej użytkowników zaciekawi się danymi filmami i obejrzy je w całości. Po prostu nie zostaną pominięte podczas przeglądania tablicy.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jednak to nie jedyna nowość. Kolejna to nowy system odtwarzania filmów w pozycji horyzontalnej. Idąc dalej, pojawi się funkcja pozwalająca minimalizować nagranie do małego okienka, aby dalej przeglądać tablicę. Ta funkcja już u niektórych mogła się pojawić w zeszłym roku, a niedługo będzie dostępna dla wszystkich.

Kolejna, dzisiaj ogłoszona nowość dotyczy Apple TV, Samsung Smart TV i Amazon Fire TV – pojawi się dedykowana aplikacja dla tych platform umożliwiająca odtwarzanie filmów z Facebooka.

 

źródło: Facebook


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x