Na YouTubie nie ogląda się już tylko jednego filmu i wyłącza aplikacje. Można odtworzyć playlistę, można opierać się na automatycznym wyborze następnego wideo przez algorytm, a także samemu wybrać nagranie z wygenerowanej listy zbliżonych do siebie propozycji. Jednak ta ostatnia możliwość nie jest najwygodniejszą w przypadku smartfonów z wiadomego względu – musimy obrócić urządzenie lub wyłączyć tryb pełnoekranowy.

Google postanowiło to zmienić. Powoli już do użytkowników YouTube’a trafiają zmiany, które dodadzą sugerowane materiały w trybie pełnoekranowym. Rozwiązanie to poniekąd nawiązuje do Android TV, w którym również spotkamy się z dodatkowymi kafelkami pod interfejsem obsługującym film. W przypadku aplikacji na smartfony, zmiana będzie prezentować się następująco:

Proste, nieinwazyjne rozwiązanie, aczkolwiek wpływa na wygląd aplikacji. Sugerowane filmy w trybie pełnoekranowym pojawiły się u osób korzystających z YouTube’a w wersji 12.05, aczkolwiek należy pamiętać, że nigdy wszyscy użytkownicy na raz nie dostają nowości. Tak też jest i w tym przypadku, ale zainteresowani tradycyjnie mogą pobrać najnowszą wersję tej aplikacji z APK Mirror jeśli jeszcze nie otrzymaliście odpowiedniej aktualizacji: Klik!

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.