Aplikacje na Mistrzostwa Świata

3 minuty czytania
Komentarze

Dziś zaczęło się wielkie piłkarskie święto. Z tejże okazji, developerzy dostarczyli nam mnóstwo aplikacji. Nie wszystkie są jednakże w równym stopniu użyteczne. Pomożemy Wam oddzielić ziarno od plew. Z dziesięciu (bezpłatnych i dostępnych w Markecie) testowanych aplikacji, pozwoliłem sobie wybrać trzy najlepsze.

Ale po kolei. Co powinien mieć dobry program? To co znajduje się w kioskowych „niezbędnikach kibica”. Oczywiście kalendarium wszystkich rozgrywek, podział na grupy oraz krótkie opisy drużyn. Oprócz tego, każdy wybrany przeze mnie program posiada możliwość śledzenia meczów na żywo.

FotMob 5.0 – Live Soccer

Aplikacja ogólnopiłkarska, jednakże teraz skupiona na Mistrzostwach, dodatkowo obsługuje bardzo dużo lig (łącznie z Ekstraklasą). Oprócz śledzenia meczu (jak w World Cup) program dodatkowo pokazuje nam większość meczowych statystyk na żywo, oraz powiadamia nas o bramkach i wynikach w obserwowanych ligach (nawet gdy program jest wyłączony). Na pochwałę zasługuje obsługa kanałów RSS, w zależności od wybranej ligi dostajemy odpowiednie dla niej informacje. Dodatkowo, informacje o Mistrzostwach są dostępne w formie widgetu na pulpit. Aplikacja przetłumaczona na język polski (choć znajduje się w niej parę kwiatków, jak na przykład „Wybież ligę”). W Markecie jest także specjalna wersja ze zmienionym interfejsem i okrojeniem tylko do Mistrzostw. Aczkolwiek, wydaje mi się że nie warto jej instalować (tu link do tejże wersji)

Strona aplikacji na cyrket.com

qrcode

2010 World Cup

Moim zdaniem, najbardziej uniwersalna i kompletna aplikacja. Oprócz niezbędnika (grupy + kalendarz) posiada wiele przydatnych funkcji. Jak wszystkie opisywane programy, posiada możliwość śledzenia rozgrywek na żywo (gole, kartki i zmiany składów). Oprócz tego, istnieje w nim opcja umożliwiająca zestawienie przed meczem grających ze sobą drużyn. Na ekranie podglądu drużyny (trzeba tapnąć na flagę) mamy statystyki (wyniki w eliminacjach i poprzednich MŚ), oraz biografię każdego zawodnika. Po połączeniu z Facebookiem, możemy także typować wyniki meczów.
Informacje możemy śledzić przez bardzo wygodny kanał RSS, działający z poziomu aplikacji i dopasowany do ekranu telefonu. Jest to także jedyny z omawianych programów który współpracuje z kalendarzem Google (zarządzanie przypomnieniami przed meczem). Moim zdaniem, program ten jest najlepszą encyklopedią przed meczem. Do ideału brakuje mu tylko powiadomień o wynikach (tak jak w FotMob), oraz drzewka finałów. Ale to już można bez problemu zrobić na papierze.

Strona aplikacji na cyrket.com

qrcode

World DroidCup (World Cup)

Nie licząc podstawowych funkcji, jak grupy, czy kalendarium, program zawiera w sobie opis wszystkich stadionów, wraz z ich lokalizacją na mapach Google, oprócz tego jest w nim drzewko finalistów. Umożliwia także śledzenie meczu na żywo. Niestety funkcji tej nie mogłem przetestować z powodu jakiegoś błędu, aczkolwiek na screenach z Marketu wygląda na to, że opisy te są bardziej szczegółowe niż w FotMobie i World Cupie. Obecnie program niestety się częściowo uszkodził, nie aktualizuje danych, prawdopodobnie powstała jakaś usterka na serwerze autora. Liczę na to że w przeciągu kilku dni się z nią upora.

Strona aplikacji na cyrket.com

qrcode

Motyw