Forum XDA-Developers to miejsce, w którym wypowiada się, testuje i udostępnia smartphonowe narzędzia najwięcej programistów i zapaleńców z całego świata. Kilka dni temu pojawił się tam bardzo prosty i zarazem użyteczny program dla Androida – MoreRecent.

irek_-_morerecent1

Android umożliwia swoim użytkownikom, po przytrzymaniu klawisza „home”, podejrzenie listy 6 ostatnio włączonych aplikacji. Jest to wygodne, ale dla osób aktywnie korzystających z telefonu niewystarczające. Programista britoso postanowił rozwiązać ten problem i napisał program, który pokaże nam 12 lub 15 ostatnio włączonych aplikacji (w zależności od rozdzielczości ekranu). Wystarczy przytrzymać klawisz „Szukaj”.

irek_-_morerecent2

Program jest we wczesnej fazie rozwoju, ale jego podstawowa funkcja działa bez zarzutu. Na  Samsungu Galaxy Spica prędkość wyświetlania okna z ostatnio włączonymi programami jest wyraźnie niższa niż domyślnej systemowej aplikacji, ale na najszybszych urządzeniach (Desire, Nexus One, Milestone) wszystko działa tak jak powinno. Co ważne –  do uruchomienia aplikacji nie jest wymagane wykonanie roota.

Link do wątku na forum XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=676438

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Ireneusz Iwicki