Dyrektor generalny Adobe, Shantanu Narayen w rozmowie z Fox Business wyjawił, że Flash przeznaczony na system Android wyjdzie „gdzieś w drugiej połowie roku”. Oczekiwaliśmy Player’a nieco wcześniej, lecz wygląda na to, że producent wstrzyma się z wprowadzaniem produktu po wpadce na zeszłorocznej MAX Conference.

Informacje z firmy Adobe: 
 „Posiadamy liczną grupę zaangażowanych partnerów z którymi gorliwie pracujemy nad Flash’em. Wszystkie korporacje takie jak: Google, RIM oraz Palm zamierzają wypuścić Player’y dla swoich sprzętów (smartphony, telefony, tablety) w drugiej połowie tego roku.”

Tak więc, Android nie będzie jednyną platformą która otrzyma pełne wsparcie dla technologii Flash. Niestety, jak zwykle muszę ostudzić zapał… odtwarzacz nie będzie osiągalny dla wszystkich modeli. Adobe wymaga przynajmniej procesora ARM Cortex-A8. Motorola Droid/Milestone oraz Google Nexus One nie mają się o co martwić, telefony które dopiero są w fazie wchodzenia rynek również zostaną wyposażone we Flash. Problem mogą stworzyć starsze modele, które nie będą w stanie udźwignąć tak długo wyczekiwanej aplikacji.
źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz