knocking live video

Twórcy Knocking Live Video są już znani użytkownikom iPhone’ów i iPodów Touch za sprawą ich aplikacji służącej do strumieniowania obrazu pomiędzy dwoma urządzeniami działającymi na iPhone OS. Teraz jednak podjęli się kolejnego wyzwania. Napisania podobnie działającej aplikacji umożliwiającej na przesył pomiędzy urządzeniem działającym pod systemem Android, a iPhone OS i vice versa. 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

 

{youtube}6fxzzeM760M{/youtube}

Na podstawie tego co napisali twórcy można wywnioskować, że przesył wideo odbywa się za pomocą internetu, więc jeśli tylko światło dzienne ujrzy troszkę więcej telefonów na Androidzie posiadających kamerę do wideorozmów, to… czy tylko ja widzę sposób na darmowe prowadzenie takowych rozmów? Ale wróćmy do sposobu działania aplikacji: wystarczy pobrać i zainstalować aplikację utworzyć lub zalogować się na konto, wyszukać osoby podłączone do sieci i poprosić o udostępnienie wideo. Osoba poproszona musi wyłącznie zaakceptować prośbę i.. już! Strumieniowanie wideo jest rozpoczęte. 

Aplikacja zapowiada się ciekawie i z pewnością pobawię się nią z czystej ciekawości na moim G1.
Jacek Niesobski