Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

W Android Market dostępna jest już przeglądarka stron internetowych Opera Mini 5 w wersji beta (nie mylić z Operą Mobile).
Mini 5 pozwala na obsługę kilku kart jednocześnie. Ponadto dużym plusem jest szybkie ładowanie stron, ponieważ są one najpierw kompresowane przez serwery firmy, a dopiero później przesyłane na nasz telefon.
Tyle w teorii, natomiast jak to się ma do rzeczywistości? Wg. testów przeprowadzonych przez pewien zagraniczny portal, ładowanie strony na standardowej, androidowej przeglądarce zajęło 42 sekundy, na Opera Mini 5 beta – 27 sekund. Zatem jak widać, poprawa jest znacząca.
Niestety, przeglądarka nie obsługuje technologii multitouch, także możemy zapomnieć o powiększaniu stron poprzez „rozciąganie” dwoma palcami.

Poniżej krótki filmik przedstawiający Mini 5 w akcji:

{youtube}YTLGuHbPK7c&feature=player_embedded{/youtube}
Justyna Puszczewicz