Laboratorium Google wypuściło eksperymantalną wersję nowej wyszukiwarki Google Gesture Search. Wyszukiwarka przeznaczona jest dla systemu Android 2.0 (lub nowszego) i ma za zadanie ułatwić użytkownikom wyszukiwanie kontaktów, zakładek, aplikacji, utworów muzycznych itd. sposród tysięcy plików znajdujących się w pamięci.

Jak to działa?
Po włączeniu aplikacji ukazuje się czarny ekran, następnie użytkownik rysuje palcem (albo rysikiem) jedną lub kilka literek (każdą osobno), a wyszukiwarka wyświetla listę plików zaczynających się na wprowadzone litery. Przy wprowadzaniu kolejnych literek aplikacja na bieżąco uaktualnia znalezione wyniki.
Wyszukiwanie można także wymazać poprzez narysowanie na ekranie linii – od prawej do lewej strony. W ten sposób wymażemy litery narysowane jako ostatnie.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Poniższy filmik przedstawia działanie wyszukiwarki:

{youtube}gR_Bhc0_RLg&feature=player_embedded{/youtube}

Aplikacja jest już dostępna w Android Market.
Justyna Puszczewicz