ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Home++ czyli udany upiększacz

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Aplikacje


Wiele osób różnymi sposobami próbuje upiększać swoje telefony, kobietki robią to przyklejając na nie pełne żywych kolorów kwiatuszki i inne ozdoby, a faceci dodają im nieco męskich kształtów wielokrotnie otwierając nimi… coca cole ;].

Dzisiaj zajmiemy się aplikacją wyprodukowaną przez firmę Intuitit mianowicie chodzi o program Home++, który jak sugeruje jego nazwa jest jeszcze w fazie testów Beta, chociaż wcale na to nie wygląda. Wszystkie wady i zalety przedstawie poniżej na screenach tak aby każdy z Was mogł zobaczyć „z czym to się je” i czy aplikacja jest godna Waszej uwagi.


(Zdjęcie mojego Home Screen’u)

No dobrze, home screen i co w nim takiego wspaniałego? Otóż już tlumacze, pierwszą rzeczą ktora rzuca się Nam w oczy to oczywiście brak paska powiadomień ale o tym jeszcze będzie mowa. Idąc od góry widzimy zegar typu „flip” czyli taki który przy zmianie czasu (godziny,minuty) prostą animacją cieszy nasze oko, poniżej dwie prywatne fotki , kilka ikonek i na samym dole coś dziwnego co nazwałem na potrzeby naszej recenzji „paskiem funkcjonalnym” każda z ikonek owego paska (poza pierwszą z lewej i pierwszą z prawej) kryje pod sobą dwie funkcję jedna z nich ujawnia sie przy tabnięciu (kliknięciu) na nie a kolejna uwalnia sie przy dłuższym przyciskaniu ich ikonek i tak:

 • Ikonka ludzi -> Dział ulubione w kontaktach
 • Lupa -> Wyszukiwarka google / Ustawienia wyszukiwarki
 • Świat -> Przeglądarka / Wybór przeglądarki
 • Trójkąt -> Rozsuwa liste aplikacji / Ustawienia aplikacji
 • Wykrzyknik -> Rozsuwa pasek powiadomień / Chowa oraz przywraca pasek powiadomień

I oto doszliśmy do paska powiadomień, Home++ daje możliwość schowania paska powiadomień jest to o tyle cenne że po schowaniu paska ekran naszego telefonu optycznie bardzo sie powiększa.

Dzięki możliwosci konfiguracji aż do 7 pulpitów mamy miejsce na widgety na które do tej pory miejsca nie mieliśmy.

Jak widać Home++ ma też wady, jedną z nich jest przycinanie standardowych tapet, niestety większośc z nich jest zrobione tak, że po rozszerzeniu na więcej niż trzy tapety w pewnym momencie są one „obcięte” i zaczynają się od nowa. Owy problem da się bardzo łatwo obejść znajdując tapete która jest symetryczna, lub zwyczajnie ustawiając jednokolorową tapetę

Na screenie widac ikonke Home++ która kryje pod sobą trzy opcje:

 • Wybór stylu (standardowy czy Home++)
 • Zarządzanie aplikacjami
 • Strona producenta Home++

 

Większość z nas, wyboru stylu telefonu dokonuje przy jego włączaniu a aplikacjami zarządzamy z poziomu ustawień, więc można uznać że, ikonka jest raczej próbą nabicia odwiedzin na stronie producenta.

Na tym pulpicie zakończymy podróż po upiększaczu Home++, jak widać prostokąciki towarzyszyły nam przez całą drogę. Na tym pulpicie idealnie widać jak dużą różnicę daje usunięcie paska powiadomień, pasek powiadomień wiszący nad wyszukiwarką Google wyglądał co tu dużo mówić – fatalnie. Teraz jest to o wiele bardziej estetyczne.

Czas na podsumowanie:

Przy teście korzystałem z własnej, używanej, obłożonej masą aplikacji (co widać na screenach), niezrootowanej G1 i muszę przyznać ze aplikacja wypadła kapitalnie, jest stabilna, dość szybka, piekielnie śliczna i daje wielkie możliwości interwencji w wygląd naszego telefonu, godne zauważenia jest to, że bez rootowania możemy robić screeny naszych pulpitów. Całość wypada bardzo dobrze, wręcz idealnie (poza tapetą) szybkość przewijania pulpitów jest zadowalająca chociaż oczywiście zawsze może być lepiej.

Całość z pełną odpowiedzialnościa mogę Wam polecić aplikacja jest naprawdę świetna.

Po Waszym ogromnym zainteresowaniu tą aplikacją (czego wyraz daliście w komentarzach) uzupełniam braki, które wielu z Was mi zarzuciło (i słusznie!) tak więc:

„Pasek funkcyjny” jest całkowicie zależny od nas, oprócz opcji przewijania go (odbywa sie to na podobnej zasadzie jak przewijanie pulpitów) możemy zdecydować co chcemy na nim umieścić do wyboru są m.in:

 • Stan baterii
 • Łącze Wifi
 • Taskiller
 • GPS
 • Głośność
 • Ikonka zasięgu
 • Data
 • Godzina

Dodaję również kod do przeskanowania odpowiednią aplikacją (o który prosiliście):

Jeszcze raz serdecznie dziękuje Wam za wielki odzew w komentarzach, wszystkie rady, porady, krytykę.

Pozdrawiam, Filipcegłów.

 

Sprawdź najnowsze wpisy