W październiku br. mieszkańcy Poznania mogą zdecydować się na wzięcie udziału w pierwszej mobilnej grze typu real-time, w której połączono walkę o nagrody w świecie wirtualnym z aktywnością w przestrzeni miejskiej. Głównym zadaniem będzie poszukiwanie przedmiotów ukrytych w labiryncie poznańskich ulic. Uczestnicy, którzy podejmą wyzwanie muszą korzystać ze smartfonów i hotspotów.

Organizatorem zabawy jest firma INEA (operator telekomunikacyjny). Aby wziąć udział w grze należy pobrać aplikację (dostępną tutaj), a następnie zalogować się do niej za pomocą jednego z hotspotów INEI. Uczestnik uzyska wtedy dostęp do mapki z lokalizacjami, w których ukryto nagrody oraz bieżącą lokalizację innych uczestników. Zadaniem ma być pobranie nagród ze wskazanych miejsc i dotarcie z nimi do strefy zrzutu mieszącej się na Placu Wolności lub utrzymanie ich do końca zabawy (w przypadku tabletów). Inni uczestnicy będący w odległości mniejszej niż 50 metrów mogą zdalnie przejąć przedmiot co utrudnia rywalizację. Oczywiście nagród nie można wynieść poza obszar zaznaczony na mapie.

Uczestnictwo w zabawie jest bezpłatne, nie wymaga posiadania abonamentu w INEA, ponadto akcja trwa do 21 października. Jedynym ograniczeniem jest możliwość korzystania z hotspotów sieci maksymalnie przez 15 minut (jeśli jest się abonentem tej sieci ograniczenie to znika).

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.