Chrome

Kilka dni temu do Sklepu Play trafiła kolejna aktualizacja dla autorskiej przeglądarki internetowej od Google, czyli Chrome. Wśród paru poprawek, jakie zamieszczono w changelogu, takich jak integracja geolokalizacji z ustawieniami systemu oraz lepsze wsparcie dla klawiatur trzecich, nie umieszczono jednak dość ważnej informacji: odtąd Google Chrome na Androida jest w pełni kompatybilny z procesorami opartymi na architekturze x86.

Chrome_annouce_x86

Oznacza to mniej więcej tyle, że również na urządzeniach z procesorami Intela będzie można cieszyć się szybkością i intuicyjnością browsera Google, bowiem dotąd na urządzeniach z takimi CPU zdarzały się różne błędy. Posiadacze takich smartfonów jak ZTE Orange San Diego, Motoroli RAZR i czy ZTE Grand X IN będą mogli więc śmiało instalować Chrome i cieszyć się wszystkimi jego możliwościami. Choć lista urządzeń z procesorami x86 pracujących na Androidzie nie jest długa, to wsparcie Google w tej materii należy uznać za duży pozytyw.

Źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.