Libre Office to pakiet biurowy znany przede wszystkim użytkownikom Linuksa, który mimo dość krótkiego stażu jest już ceniony wśród softwareowej społeczności. Dla osób, które nie kojarzą tej nazwy mogę podpowiedzieć, że autorzy tego zbioru programów wcześniej tworzyli bardzo popularnego OpenOffice’a.

Jak wynika z opublikowanych informacji trwają pracę nad udostępnieniem Libre Office na urządzenia z Androidem. Aplikacja ma być w dużej części kopią wersji desktopowej. Prace już trwają od jakiegoś czasu i jak twierdzą autorzy widać pierwsze postępy. Początkowo program będzie potrafił wyłącznie odczytywać dokumenty tekstowe, ale z czasem jego funkcjonalność wzrośnie o możliwości edycyjne, a także obsługę arkuszy kalkulacyjnych i innych.

Podobnie jak wersja desktopowa aplikacja ma być bezpłatna.

Źródło: Arstechnica.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.