Użytkownicy telefonów bez fizycznej klawiatury często narzekają na niewygodne i wolne wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury dotykowej. Być może wkrótce się to zmieni dzięki nowej technologii Swype.
Idea jest prosta – nie wybieramy literek osobno, lecz płynnie przesuwamy pomiędzy nimi palcem. Na podstawie takiej ścieżki, oprogramowanie, podobnie jak w słowniku T9, zaproponuje najlepiej dopasowane słowa.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Jedynym wymogiem do korzystania z tej aplikacji jest posiadanie telefonu z ekranem dotykowym. Ponadto Swype będzie standardowo dołączany do wszystkich nowych telefonów Z Androidem.
Pomysł jest ciekawy, niemniej jednak nasuwa się kilka wątpliwości, np. na ile wygodne będzie przesuwanie palca pomiędzy przeciwległymi znakami lub z jaką poprawnością aplikacja będzie podpowiadać wyrazy.

Poniższy filmik prezentuje szybkość wprowadzania tekstu przy pomocy zwyklej klawiatury ekranowej oraz przy użyciu nowej technologii Swype:

{youtube}pTooBnKAdSw{/youtube}

Justyna Puszczewicz