ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MEGA promocja na nawigację DON’T PANIC!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Aplikacje

Producenci cieszącej się rosnącą popularnością aplikacji DON’T PANIC przygotowali na czerwiec rozbudowaną ofertę promocyjną dla wszystkich zainteresowanych nawigacją GPS na smartfony – ze specjalnym uwzględnieniem Użytkowników.

Aplikacja DON’T PANIC pojawiła się na polskim rynku kilka miesięcy temu i szybko zyskała uznanie licznego grona Użytkowników. Dokładne mapy od uznanego polskiego producenta, atrakcyjny i łatwy w obsłudze interfejs, innowacyjne rozwiązania czy brak konieczności połączenia z Internetem zdecydowały o sukcesie aplikacji. Z początkiem czerwca pojawiła się kolejna już odsłona programu, a wraz z nią bardzo atrakcyjna promocja cenowa oraz dodatkowa oferta kierowana specjalnie dla właścicieli smartfonów działających na systemie Android.

Czerwcowa MEGA PROMOCJA!

Najnowsza wersja aplikacji DON’T PANIC (4.5.0) jest już dostępne – w Google Play. Co zawiera aktualizacja? Przede wszystkim nowe mapy, zoptymalizowane wyświetlanie, zwiększoną liczbę detali widocznych ma mapie, obsługę natywnej klawiatury Androida i kilka innych ulepszeń w interfejsie. A wszystko to dostępne będzie w bardzo promocyjnej cenie.

Od 8 czerwca przez 3 tygodnie DON’T PANIC dostępna będzie w atrakcyjnej promocji: 9,99 EUR (czyli ok. 43 zł). W cenie aplikacji użytkownicy Androida mają dostępne roczne, darmowe aktualizacje map oraz dożywotnie, darmowe aktualizacji samej aplikacji. Promocja cenowa obowiązuje również na inne platformy (iOS oraz Bada), lecz tylko właściciele smartfonów z Androidem mogą skorzystać z dodatkowej, specjalnie dla nich przygotowanej oferty – loterii „Kup DON’T PANIC i wygraj nagrody!”.

 

Każdego dnia w okresie trwania promocji cenowej (08-29.06.2012) spośród tych osób, którzy danego dnia zakupią mapę Polski w sklepie DON’T PANIC za pomocą Google Checkout (czyli karty kredytowej/debetowej podpiętej pod konto Użytkownika) i zgłoszą chęć wzięcia udziału w loterii wylosowanych zostanie 10 osób. Wylosowani szczęśliwcy otrzymają e-karty podarunkowe na kwotę 45 zł umożliwiające dokonywanie zakupów w sklepie internetowym empik.com oraz sklepie internetowym smyk.com. W efekcie zatem otrzymają oni najwyższej jakości nawigację praktycznie gratis.

Szczegółowe informacje o promocji i loterii „Kup DON’T PANIC i wygraj nagrody!” na stronie programu: www.mireo.pl.

Czym jest nawigacja DON’T PANIC? Jakie posiada funkcje?

Zapraszamy do zapoznania się niniejszą infografiką oraz poniższym opisem jej cech i możliwości.

 

DON’T PANIC! Masz nawigację zawsze pod ręką!

Wiele z dotychczasowych aplikacji nawigacyjnych posiada już swoje odpowiedniki na smartfony. Najczęściej jednak są to nieudane próby przeniesienia rozwiązań sprawdzonych w PND na zupełnie nowe platformy. Poza tym, wiele z tych rozwiązań postawiło na model on-line, w którym każda wytyczona trasa wiąże się z transmisją danych. Oprócz dodatkowych kosztów (zwłaszcza za granicą w ramach roamingu) wśród polskich użytkowników konsternację wywołuje częsty brak zasięgu. W efekcie za tego typu rozwiązanie nie tylko trzeba dopłacać, ale nie ma również pewności, że w sytuacji kryzysowej będziemy mogli na nie liczyć.

Na inny model postawili twórcy aplikacji DON’T PANIC, czyli uznany tandem na rynku nawigacji: chorwacki producenta oprogramowania Mireo i polski dostawca map, Emapa. DON’T PANIC to rozwiązanie typu off-line, tzn. że połączenie z internetem koniecznie jest tylko w momencie pobierania aplikacji oraz mapy wybranego kraju. Poza tym program działa całkowicie bez potrzeby łączenia się z siecią. Dzięki takiemu modelowi użytkownicy zyskują nie tylko oszczędność, ale i bezpieczeństwo. Mają gwarancję, że nawet daleko poza siecią i z kwotą 0 zł na koncie, bez problemu odnajdą drogę do domu.

1000 km w 1 s

Jedną z podstawowych zalet DON’T PANIC jest także niezrównana szybkość działania. Dzięki zaawansowanym algorytmom trasującym, wytyczanie optymalnego połączenia między dowolnymi punktami trwa nawet do 100 razy szybciej (sic!) niż w innych dostępnych na rynku rozwiązaniach. Jeśli zboczysz z wytyczonej trasy lub chcesz wytyczyć inną, w przypadku tego programu jest to proste i błyskawiczne. Nawet bardzo długa trasa, licząca 1000 km jest przeliczana poniżej sekundy. Twórca oprogramowania, Mireo znany jest z innowacyjnych rozwiązań. Jego DON’T PANIC pod względem szybkości działania oprogramowania jest jak na razie niedościgniony i pozostawia konkurencję daleko w tyle.

„Za 100 m skręć w Mickiewicza”

Producent DON’T PANIC wyprzedza konkurencję na jeszcze jednym polu – komunikatów głosowych. DON’T PANIC to pierwsza na polskim rynku aplikacja do nawigacji GPS wyposażona w funkcję TTS (ang. text to speech). Na czym ona polega? Na tym, że poza podstawowymi komunikatami lektor mówi także dodatkowe, kluczowe z punktu widzenia kierowcy informacje, które dotąd były jedynie wizualizowane na ekranie urządzeń do nawigacji.

Po pierwsze, zamiast komunikatu „Za 100 metrów skręć w lewo” usłyszysz „Za 100 metrów skręć w lewo w Mickiewicza”. Po drugie, lektor w odpowiednim momencie skieruje Cię na właściwy pas, najwygodniejszy do wykonania następnego manewru. Różnica na pozór błaha. Podczas jazdy jednak jasny komunikat wskazujący nazwę ulicy, w którą należy skręcić czy pas, na którym najlepiej się ustawić są często nieocenione. Zwłaszcza w zakorkowanych centrach dużych miast, gdzie brak odpowiedniej informacji wymusza często na kierowcach próbę przebicia się z jednego skrajnego pasa ruchu na przeciwległy – sytuacja nieciekawa ani dla samego zainteresowanego, ani dla innych uczestników ruchu. Funkcja TTS wraz z Asystentem Pasa Ruchu sprawiają, że kłopoty te odchodzą w niepamięć.

Ciesz się ekranem dotykowym

DON’T PANIC został zaprojektowany tak, aby w wygodny, a zarazem zaawansowany sposób wspierać obsługę ekranu dodatkowego i korzystać z pełni możliwości oferowanych przez smartfony czy tablety. Dotykowa obsługa programu znacznie wykracza poza tradycyjne klikanie palcem po ekranie smartfonu. Funkcje Smart Orientation i Multi-zoom pozwalają na szybkie poruszanie się po mapie, przybliżanie, oddalanie czy ustawienie indywidualnych widoków mapy. Dzięki intuicyjnemu systemowi gestów dotykowych operacje na mapie można również wykonywać za pomocą dwóch palców, co znacznie usprawnia korzystanie z aplikacji. Przybliżanie i obracanie mapy, czy zmiana widoku 2D na 3D – wszystko to można wykonać jednym ruchem, który trwa mniej niż sekundę. Korzystanie z funkcji gestów dotykowych jest proste i intuicyjnie, a przede wszystkim umożliwia bezpieczną jazdę bez zakłóceń powodowanych skomplikowaną obsługą podobnych aplikacji.

Solidne, aktualne mapy

W przeciwieństwie do większości aplikacji na smartfony DON’T PANIC został wyposażone w bardzo dokładne i rozbudowane zasoby mapowe. Dostawcą mapy Polski jest łódzka Spółka Emapa, od wielu lat dostarczająca dane do systemów nawigacji takich uznanych na całym świecie marek, jak Mio czy Igo. Oprócz ponad 5400 szczegółowych planów miejscowości, kompletnej sieci dróg wraz z kierunkowością, Emapa dostarcza również bogatą bazę obrysów budynków 2D, obiektów 3D, obszerną bazę punktów adresowych oraz POI – wraz z przydatną funkcją „POI wzdłuż trasy” (pokazującą ikony wybranych punktów znajdujących się najbliżej naszej trasy).

Wszystko to użytkownik Androida dostaje w cenie mapy – razem z całym rokiem bezpłatnych aktualizacji. Co istotne, każdy płaci tylko za to, czego potrzebuje. Jeśli porusza się tylko po Polsce, może wykupić tylko mapę naszego kraju, jeśli po innych – ma do dyspozycji dokładne mapy wszystkich krajów europejskich od zaufanych dostawców (np. TomTom), jak również mapy regionów (np. Europa Wschodnia i Zachodnia, Skandynawia).

DON’T PANIC oferuje będzie 4 aktualizacje map w roku. Od 4 czerwca dostępna jest najnowsza wersja aplikacji (4.5.0) wraz mapą Polski z marca tego roku, zawierającą wszystkie oddane do tego czasu odcinki dróg.  

Foursquare, Asystent Parkingowy i wiele więcej

W parze z nowymi mapami idą nowe funkcjonalności, a wśród pełna integracja z bijącym rekordy popularności na świecie, serwisem geolokalizacyjnym Foursquare. Idea rozwiązania polega na meldowaniu się  w miejscu aktualnego pobytu, np. jednej z restauracji popularnej sieci, w celu choćby zachęcenia przyjaciół do dołączenia do nas. Jako pierwsza nawigacja w Polsce DON’T PANIC oferuje pełną integrację z Foursquare, w tym możliwość natychmiastowej nawigacji do wybranego obiektu (przycisk „Nawiguj do”).

Wśród innych ciekawych rozwiązań DON’T PANIC oferuje m.in. Asystent Parkingowy. Kiedy Użytkownik zbliża się do celu podróży, w prawym górnym rogu mapy pojawia się ikona informująca o pobliskich miejscach parkingowych. Wszystkie wyświetlane parkingi znajdują się w odległości nie większej niż 5 minut pieszo od celu podróży. Prosta, bezobsługowa i bardzo przydatna rzecz – aż dziw, że dopiero teraz pojawia się takie rozwiązanie.

Wybrane cechy DON’T PANIC:

 • Najszybsze na rynku przeliczanie tras, nawet 100 razy szybsze niż w innych aplikacjach
 • Czytelna, prowadząca krok po kroku nawigacja w lokalnych językach
 • Aktywny Asystent Pasa Ruchu
 • Punkty adresowe, obrysy budynków, budynki 3D
 • Przycisk „Do domu”
 • Opcjonalna usługa TMC Live Traffic (tam, gdzie dostępne, wymaga transmisji danych)
 • Ograniczenia prędkości wraz z wizualnymi i głosowymi ostrzeżeniami
 • Ostrzeżenia o fotoradarach
 • Funkcja „POI wzdłuż trasy”
 • Asystent Parkowania
 • Zoptymalizowane wyświetlanie (także pod wyświetlacz Retina)
 • Automatyczne i ręczne zmiany trybów wyświetlania na dzienny i nocny
 • Wsparcie dla pełnego zakresu ruchów palców (przesuwanie, obracanie, przechylanie, zoomowanie)
 • Pionowy i poziomy tryb wyświetlania
 • Automatyczne nagrywania i zapisywanie tras
 • Innowacyjne, inteligentne wyszukiwanie
 • Planowanie złożonych tras
 • Dzielenie się lokalizacjami przez SMS
 • Dodawanie, zmienianie nazwy i kategoryzowanie ulubionych lokalizacji
 • 7-dniowe, darmowe DEMO wybranej mapy/zestawu map

Więcej informacji na stronie: www.mireo.pl

Sprawdź najnowsze wpisy