Firma Casio przygotowała ciekawą aplikację, która może przydać się wszystkim osobom, którzy już za niecały miesiąc będą musieli zmierzyć się z maturą z matematyki. Dziś Matura to kontynuatorka projektu kalkulatory zainicjowanego na Facebook-u, jako fan page.

Program zgodnie z ideą strony proponuje codziennie jedno zadanie z matematyki, co ma stanowić szybką powtórkę. Dzięki temu możemy sprawdzić, co już umiemy, a na co warto by było zwrócić uwagę. Zadania, które się pojawiają są z różnych gałęzi królowej nauk, ale zawsze występują w formie testowej. Szkoda, że program pozwala na rozwiązanie tylko jednego zadania dziennie. Biorąc pod uwagę, że do matury pozostało niewiele czasu to taka doza zadań może być mocno niewystarczająca nawet dla zwykłej powtórki, choć zawsze warto korzystać z każdej możliwości przetestowania swojej wiedzy.

Twórcy aplikacji przygotowali również możliwość sprawdzenia swoich statystyk. Dzięki czemu możemy skontrolować swoje postępy w dłuższym ujęciu czasowym. Aplikacja informuje nas ile dni korzystamy już z niej, ile zadań rozwiązaliśmy i jaka jest nasza ogólna skuteczność w podawaniu prawidłowych odpowiedzi. Ciekawą opcją jest możliwość zresetowania swoich wyników, ale tylko trzykrotnie. Dzięki temu na dłuższą metę można wykluczyć możliwość oszukiwania samego siebie. Program nie wymaga połączenia z internetem, a możecie go pobrać za pośrednictwem tego linku: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ekspert.helloks.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.