max-payne-mobileStudio Rockstar ogłosiło właśnie datę premiery kolejnego, po GTA III, portu klasycznej gry z pecetów na smartfony. Tym razem jest to Max Payne – słynny shooter TPP opowiadający mroczną historię nowojorskiego policjanta. Zapowiada się wspaniale!

Max Payne to dla wielu graczy postać kultowa. Przygody tego gliniarza stały się znane głównie za sprawą wciągającej fabuły utrzymanej w gęstym klimacie noir. Drugim najważniejszym powodem był tryb bullet-time, czyli spowolnienie czasu w trakcie strzelaniny. Dzięki temu gra dużo zyskała – w tamtych czasach to była nowość, która znacznie wzbogacała rozgrywkę i dawała dużo radości. Po latach autorzy serii GTA, studio Rockstar, planują powrócić do tego stylu wraz z trzecią częścią Maksa Payne’a tworzoną na pecety i konsole stacjonarne.

To jednak nie wszystko – dziś ci sami ludzie na swojej oficjalnej stronie ogłosili nadchodzący port pierwszej części gry na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android. Wersja przenośna stanowić ma wierne odwzorowanie tej z pecetów, a co więcej, zawierać będzie grafikę w jakości HD oraz tekstury w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo gracze otrzymają możliwość dostosowania sterowania według własnych preferencji. Sami sprawdźcie, jak Max prezentuje się na smartfonach – poniżej znajdziecie screeny pochodzące z edycji na urządzenia Apple’a:

max-payne-1

max-payne-2

max-payne-3
Premiera gry na system Android zapowiedziana została na 26 kwietnia. Niestety, póki co lista obsługiwanych urządzeń pozostaje nieznana. Najprawdopodobniej tytuł zadziała nawet na smartfonach z jednordzeniowymi procesorami (minimalne wymagania na pecetach – procesor 450 MHz). Czekamy z niecierpliwością!

źródło: rockstargames.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.