ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Opera Mini 7 już dostępna

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Aplikacje

opera-mini-android
Firma Opera Software udostępniła właśnie oficjalną wersję Opery Mini 7 na system Android. W najnowszej edycji popularnej przeglądarki znalazło się kilka istotnych zmian, m.in. udoskonalono akcelerację sprzętową, dzięki której surfowanie stanie się jeszcze szybsze. Jakie inne nowości pojawiły się wraz z aktualizacją?

Opera jest obecnie jedną z najpopularniejszych mobilnych przeglądarek internetowych. Według danych serwisu statCounter, zajmuje ona obecnie drugie miejsce, tuż za domyślną przeglądarką Androida. W Polsce jej powodzenie jest jeszcze większe – ponad połowa posiadaczy smartfonów w naszym kraju korzysta z dzieła Opera Software. Mniejsza wersja przeglądarki, Mini, doczekała się właśnie aktualizacji przynoszącej kilka świeżych rozwiązań i usprawniającej dotychczasowe mechanizmy.

Największą nowością jest wspomniana wyżej ulepszona obsługa akceleracji sprzętowej, co pozwala na szybsze przeglądanie stron. Teraz można przesuwać, pomniejszać i powiększać strony bez obawy o spowolnienie działania aplikacji. Drugą najważniejszą nowinką jest udoskonalenie strony głównej – można dowolnie zwiększyć ilość okienek szybkiego wyboru (ang. speed dials). Usprawniono również działanie interfejsu – teraz wystarczy tylko jedno kliknięcie w krzyżyk, aby zamknąć daną stronę.

 

opera-mini-7

Opera Mini jest najlepszym wyborem dla osób pragnących maksymalnie zredukować ilość transmisji danych. W najnowszej edycji przeglądarki twórcy skupili się również na tym aspekcie, w rezultacie pozwalając zmniejszyć ilość przesyłanych danych nawet o 90%. Wpływa to również pozytywnie na szybkość wczytywania stron. Opera Mini 7 jest już dostępna do pobrania w sklepie Google Play oraz na stronie m.opera.com.

źródła: my.opera.com, androidcentral.com, play.google.com

Sprawdź najnowsze wpisy