Opera Mini 7 już dostępna

Krzysztof Podlaszewski Aplikacje 2012-03-28

opera-mini-android
Firma Opera Software udostępniła właśnie oficjalną wersję Opery Mini 7 na system Android. W najnowszej edycji popularnej przeglądarki znalazło się kilka istotnych zmian, m.in. udoskonalono akcelerację sprzętową, dzięki której surfowanie stanie się jeszcze szybsze. Jakie inne nowości pojawiły się wraz z aktualizacją?

Opera jest obecnie jedną z najpopularniejszych mobilnych przeglądarek internetowych. Według danych serwisu statCounter, zajmuje ona obecnie drugie miejsce, tuż za domyślną przeglądarką Androida. W Polsce jej powodzenie jest jeszcze większe – ponad połowa posiadaczy smartfonów w naszym kraju korzysta z dzieła Opera Software. Mniejsza wersja przeglądarki, Mini, doczekała się właśnie aktualizacji przynoszącej kilka świeżych rozwiązań i usprawniającej dotychczasowe mechanizmy.

Największą nowością jest wspomniana wyżej ulepszona obsługa akceleracji sprzętowej, co pozwala na szybsze przeglądanie stron. Teraz można przesuwać, pomniejszać i powiększać strony bez obawy o spowolnienie działania aplikacji. Drugą najważniejszą nowinką jest udoskonalenie strony głównej – można dowolnie zwiększyć ilość okienek szybkiego wyboru (ang. speed dials). Usprawniono również działanie interfejsu – teraz wystarczy tylko jedno kliknięcie w krzyżyk, aby zamknąć daną stronę.

 

opera-mini-7

Opera Mini jest najlepszym wyborem dla osób pragnących maksymalnie zredukować ilość transmisji danych. W najnowszej edycji przeglądarki twórcy skupili się również na tym aspekcie, w rezultacie pozwalając zmniejszyć ilość przesyłanych danych nawet o 90%. Wpływa to również pozytywnie na szybkość wczytywania stron. Opera Mini 7 jest już dostępna do pobrania w sklepie Google Play oraz na stronie m.opera.com.

źródła: my.opera.com, androidcentral.com, play.google.com • Marol_5

  Takie same błędy jak w next, nawet waszej strony nie potrafi wyświetlić poprawnie a na allegro brak miniatur.

 • erystr

  to zamykanie jednym kliknięciem to jest przekleństwo nowej opery mini/mobile… przy przeglądaniu wielu kart wystarczy źle położyć palec i musimy od nowa wchodzić na daną stronę… poza tym po zamknięciu danej karty zamiast przełączać się na kartę po lewej/prawej to otwiera np kartę oddaloną o parę kart…

 • raul

  Z tą akceleracją sprzętowa to bym nie przesadzał…..przeglądarka jest lekka – to fakt ale do pełnej płynności to jej jeszcze brakuje, niestety. Generalnie jednak jest zadowalająco…czekam na aktualizację Opery Mobile 12 i zaimplementowanie pełnej akceleracji sprzętowej openGL – wtedy możemy powiedzieć, że będzie gładko chodzić.

  • brajan

   Jezeli ta przegladarka sie Tobie zacina to jakiego telefonu uzywasz?

   • AdamB

    Chyba Nokii 3310 :D. Na ZTE Blade i LG P500 ta przeglądarka chodzi idealnie, pinch to zoom to prawie jak w galaxy s2 chodzi 🙂

  • rafal_0

   Właśnie, jakiego sprzętu używasz, może Huawei U8500 ?

 • lcd

  Jak dla mnie opera mini i mobile to jedne z lepszych przegladarek. Teraz czasami uzywam jeszcze Opery Next zeby zobaczyc co bedzie w kolejnej odlosnie (i jak dobrze kojarze to teraz next tez miala aktualizacje). Generalnie sprawuje sie swietnie 🙂

 • takaszi

  No cóż, na PC mam ją od zawsze, na komórkach chyba też. 😀
  Robią genialna robotę, nie wyobrażam sobie smartfona bez Opery Mini po GSM, po WiFi Dolphi i jest pięknie.x