uTorrent
Zespół programistów, którzy zajmują się rozwojem µTorrenta poinformował, że od pewnego czasu trwają prace nad stworzeniem aplikacji klienckiej w wersji dla tabletów i smartfonów z systemem Android.

µTorrent, będący jednym z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, może pochwalić się liczbą ponad 140 milionów użytkowników, którzy korzystają z tego programu każdego miesiąca. W związku z ogromnym zainteresowaniem, powstanie specjalna wersja aplikacji przeznaczona dla Androida.

µTorrent dla Androida będzie najprawdopodobniej jedyną mobilną wersją tej aplikacji. Wybór tej platformy nie jest przypadkowy – popularność Androida jest ogromna, dając możliwość dotarcia do ogromnej liczby użytkowników. Istotne jest również to, że smartfony i tablety z mobilnym systemem Google coraz częściej są wyposażone w obsługę sieci LTE.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się wydania pierwszych publicznych wersji µTorrenta. Pewne jest natomiast to, że programistom będzie zależało na stworzeniu jak najbardziej funkcjonalnej aplikacji, której możliwości byłyby zbliżone do wersji znanych z systemu Windows, czy OS X.

źródło: TorrentFreak

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula