Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [24.02.12]

19 minut czytania
Komentarze

weekendowa2
Witam w kolejnej edycji Weekendowej Porcji Gier i Aplikacji! Tym razem przygotowałem dla Was 5 aplikacji i tyle samo gier. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Jak zawsze zachęcam do przesyłania własnych typów. Możecie zrobić to w odpowiednim miejscu na forum. Zapraszam do lektury i testowania dzisiejszych propozycji!


Monster Shooter- darmowy
unnamed 
Jeden z forumowiczów podrzucił kilka dni temu bardzo ciekawą grę. Monster Shooter, bo o nim mowa to świeża pozycja w markecie, która jednak już zdążyła zaskarbić sobie serca tysięcy graczy. Jej głównym konkurentem jest uznany tytuł, jakim jest Gun Bros. Czy Moonster Shooter jest od niego lepszy?

Fabuła gry rozpoczyna się od przykrego incydentu, jakim jest kradzież kota. To sympatyczne zwierzę zostało skradzione naszemu głównemu bohaterowi, wobec czego jedyne, co mu pozostało to zgładzić wszystkich, obrzydliwych obcych, którzy macali w tym swoje łapska. Zadaniem gracza jest oczywiście eliminacja wszystkiego, wokół co się rusza za pomocą wielu zróżnicowanych „pukawek”.

„Pukawka” może nie jest zbyt dobrym słowem, ponieważ od samego początku w ręce gracza oddany zostaje poważny arsenał. W jego skład wchodzą strzelby, karabiny plazmowe, wyrzutnie rakiet, granaty i inne śmiertelne zabawki. Wraz z postępem w grze dodawane są kolejne. Za zarobione pieniądze gracz może je także modyfikować i ulepszać. Niestety w grze ukryte są mikropłatności. Gotówka, która wyskakuje z zabitych przeciwników leży na ziemi tylko ok. 5 sekund, jeśli nie uda się jej zebrać (a nie wypada tak często) to zdobyć pieniądze na nową broń można tylko dokonując mikropłatności. Jest to cena za to, że gra jest darmowa.
unnamed _2_
Akcja gry rozgrywa się na trzech różniących się między sobą planetach i została podzielona na szereg mniejszych etapów. Zabawy starczy na ładne kilka godzin ciągłego grania, o co nie powinno być szczególnie trudno. Sterowanie w grze poleca na umiejętnym posługiwaniu się dwoma kciukami. Lewym obracamy postacią Dum Duma (tak nazywa się główny bohater), a prawym strzelamy.

Grafika, jaką może pochwalić się Shooter Monster to bardzo kolorowe i szczegółowe 2D. Widok jak i cała oprawa graficzna przypomina to, z czym mamy do czynienia grając we wspomniane wcześniej Gun Bros. Co chwilę na ekranie smartfona da się zauważyć efekty specjalnie, wybuchy ciał wrogów są bardzo efektowne i realistyczne. Dodatkowym atutem, którym chwalą się twórcy jest to, że gra działa płynnie nawet na starszych urządzeniach.

Zdobyte osiągniecia w grze da się porównać z innymi graczami dzięki usłudze Open Fient. Twórcy gry zapowiadają częste aktualizacje wprowadzające nową broń oraz etapy. Grają w tę grę aż nie mogę się nadziwić, że jest darmowa. Jest świetna, wciągająca i moim zdaniem dużo lepsza od Gun Bros. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana strzelanek. 


I Gun Zombie- darmowa
unnamed _4_ 
Kolejna strzelanka w WPGiA, tym razem jest to FPS pełną gębą. I Gun Zombie to gra, która zdecydowanie pozwoli Ci wyładować emocje po pełnym stresów dniu w pracy czy szkole. Wystarczy, że sobie wyobrazisz, ze na ekranie Twojego urządzenia zamiast zombie widać Twojego szefa.

No dobra, to tylko żarty oczywiście. Gra polega za poskramianiu całych hord nadciągających ze wszystkich stron krwiożerczych bestii- zombie. Na ekranie poza licznymi ruchomymi celami widać kilka informacji. W lewym, górnym rogu widnieje informacja na temat liczby zabitych zombie w tej partii oraz liczbie trupów, które zostały zgładzone od początku gry. Zaraz obok nich widać punkty zwolnionego czasu, które można wykorzystać, liczbę granatów w ekwipunku oraz stale ubywające naboje. Dolny pasek pokazuje pozostałe punkty życia a prawy dolny róg informuje o poziomie broni, której aktualnie używamy.

Skoro już jesteśmy przy tematyce broni to warto wspomnieć o jej różnorodności. W ręce gracza oddano wiele bardzo dokładnie odwzorowanych narzędzi walki począwszy od pistoletów Desert, G18 przez UZI, AK-47, M16, AK74 aż po mocniejsze „zabawki”. Przed każdą kolejną misją wybieramy broń, której chcemy używać. W odpowiednim sklepie możemy je kupować i udoskonalać.
unnamed _5_
Gra składa się ze 150 misji, w których należy stawić czoło dziesiątkom nadciągających zombie. Co jakiś czas ich ataki stają się groźniejsze i liczniejsze. Okresowo należy także uważać na Bossów, których znacznie trudniej zabić.

Gra nie jest może szczytem kreatywności, ale na pewno wielu przypadnie do gustu. Ładna, trójwymiarowa, realistyczna grafika, efektywne dźwięki, dobre odwzorowanie ponad 20 broni to plusy, którymi I Gun Zombie powinno zaskarbić sobie przychylność graczy. Na zachętę dodam, że gra jest darmowa i zbiera bardzo dobre recenzje. 


Slash HD Free
Slash HD- ok 6zł
unnamed _8_
Gry, w których zadaniem gracza jest coś pociąć, przeciąć, odciąć stają się coraz popularniejsze. Jedną z najsłynniejszych, opisywanych zresztą na łamach WPGiA jest Slice It. Polecane w tym miejscu Slash HD polega na podobnej zasadzie. Gracz musi wykazać się szybkością i dokładnością godną najlepszego stolarza.

Niestety gra nie polega na wykrajaniu mebli, ale na przecinaniu za pomocą ruchu palca drewnianych figur. Nie było by w tym nic specjalnego gdyby nie utrudnienie polegające na odseparowaniu latających kulek. We wnętrzu każdej z figur krąży jedna lub więcej ruchliwych kulek. Zadaniem gracza jest jak najszybciej i jak najmniejszą ilością ruchów okroić drewnianą figurę w taki sposób, aby żadna z kulek nie został zniszczona lub po prostu nie znalazła się w odkrojonej części.

W popularnych Slice It zadaniem gracza było po prostu dokładne cięcie. Chodziło o symetrię, bardziej liczyła się dokładność. W Slash HD jest odwrotnie ważniejsza od dokładności jest szybkość, i nie wiem jak wam, ale mi podoba się to dużo bardziej.
unnamed _9_
Gra składa się z 96 poziomów oraz pojawiających się, co jakiś czas dodatkowych etapów. W górnej części ekranu cały czas widać coś w rodzaju wstążki, która pokazuje ile jeszcze nam brakuje do osiągnięcia pożądanego efektu, który jest oczywiście skrócenie danej figury o, co najmniej ¾.

Oprawa graficzna i muzyczna oscylują w egipskich klimatach. W tle często widać ładne hieroglify czy wnętrza tajemnych komnat. Figury, które należy pokroić również przypominają przedmioty rodem z Egiptu.

Moim zdaniem Slash HD jest znacznie ciekawsze niż uznany Slice It. Różnica pomiędzy wersją płatną i darmową polega tylko na braku reklam, także myślę, że można je sobie darować i śmiało grać w wersję bez opłat. 


Legendary Heroes- darmowa
unnamed _12_
Każda wojna ma swoich bohaterów, niektórzy bohaterowie stają się legendami, największa bitwa dopiero się zaczyna. Te słowa rozpoczynają zrobiony z dużym rozmachem trailer reklamujący Legendary Heroes. Czy gra okaże się, choć w jakiejś części tak dobra jak PC-owe League of Legends?

Z góry muszę się przyznać, że nie jestem fanem tego typu gier, dlatego wybaczcie mi nieznajomość gatunku i elementów, jakie tego typu gry powinny zawierać. Z obiektywnego punktu widzenia wydaje się jednak, że zasługuje ona na uwagę. Gra polega na sterowaniu grupą bohaterów i wykonywaniu kolejnych misji. Tryb kampanii liczy ich jak zapewniają twórcy gry na tyle dużo, aby zapewnić rozrywkę na długie godziny grania.

Każdy z bohaterów posiada 4 unikalne umiejętności jak super skoki, uderzenia, czary etc. Oczywiście w grze zbieramy standardowo doświadczenie, pieniądze, kryształy, za, które kupujemy nowe elementy ekwipunku dla naszych bohaterów jak lepsze buty, czy magiczne zbroje.

Podczas gry cały czas widoczny jest licznik czasu, który dodatkowo utrudnia wykonanie zadania. Na drodze gracza stają hordy zróżnicowanych przeciwników do pokonania, których cechują odmienne umiejętności. W prawym górnym rogu cały czas widoczna jest mapka wraz z zaznaczonym celem, w lewym mamy podgląd na naszych bohaterów oraz ich życie i doświadczenie. Dolna belka pokazuje aktualnie używane umiejętności a prawa odnawialne specjalne czary.
unnamed _13_
Największą zaletą Legendary Heroes poza tym, że jest to gra darmowa jest grafika. Nie można jej nic zarzucić. Jest klimatyczna, kolorowa i ciekawa. Dodatkowo efekty czarów, uderzeń, wybuchów wyglądają świetnie podobno nawet na starszych urządzeniach. Jeśli miałbym ją porównać do innej gry to na myśl przychodzi mi Warcraft 3.

Teraz przejdę do minusów. Pierwszym i chyba największym jest brak trybu wieloosobowego. Na pocieszenie warto dodać, że twórcy zapowiadają jego rychłe wprowadzenie. Kiedy to zrobią prawdziwy potencjał gry zostanie uwolniony. Kolejną wadą w jakiś sposób powiązaną z brakiem trybu wieloosobowego jest to, że nie gracz nie może w pełni kontrolować 3 postaci na raz. Granie jedną powoduje, że dwie pozostałe robią, co dusza zapragnie. Brakuje możliwości wyznaczania im nawet prostych zadań jak punkty zbiórki, ofensywa czy obrona.

Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z wprowadzeniem tryby wieloosobowego gra rozwinie się w pełni a drobne mankamenty zostaną wyeliminowane. Już dziś zachęcam jednak do ściągania i grania w Legendary Heroes, ponieważ mimo kilku wad na pewno jest to pozycja godna polecenia. 


Zenonia 4- darmowa 
unnamed _16_
Ciekawe czy są wśród nas fani starej, dobrej serii Legend of Zelda? Myślę, że na pewno a jeśli nie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać fanem Zenonii. Studnio Gameevil, które stoi za tą produkcją od samego początku serii Zenonia czerpie inspirację z kultowej, wyżej wspomnianej gry. Nie tak dawno ukazała się 4 część Zenonii.

Wbrew pozorom Zenonia nie pochodzi z Japonii, ale z krainy Samsungiem i mlekiem płynącej, czyli z Korei. Gra to klasyczny action role-playing. Każdy, kto jest fanem azjatyckich produkcji i jeszcze nie poznał serii Zenonia niech żałuje i lepiej, czym prędzej zacznie z nimi przygodę- najlepiej od opisywanej 4 serii.

Gracz wciela się w bohatera o imieniu Regert, który jest ojcem bohatera z poprzedniej części. Celem nadrzędnym jest szlachetna idea ocalenia świata przed wszechobecnym złem. Co jest najbardziej wciągające w tego typu grach? Oczywiście fabuła oraz rozwijanie umiejętności własnego bohatera. Zarówno w przypadku jednego jak i drugiego elementu żaden gracz nie może narzekać.

W grze zostały upchane zabawne dialogi, które w łatwy i przystępny sposób wprowadzają nas w fabułę gry. Do wyboru gracza pozostają cztery klasy postaci podzielone na specjalistów od ataków na odległość oraz speców od walki wręcz. Każdy z dostępnych bohaterów cechowany jest wg trzech statystyk oraz drzewka umiejętności, które stale rozbudowujemy inwestując w kolejne umiejętności.

Umiejętności dodatkowo wspierane są przez elementy ekwipunku, które znajdujemy na naszej drodze. Możemy trafić na magiczne buty, dzięki, którym nasz bohater będzie szybszy lub miecz dający dodatkowe punkty umiejętności. Jakby tego było mało główny bohater dodatkowo wspierany jest przez magiczne runy tworzone przez jego kompana, którym jest sympatyczny duszek.
unnamed _17_
Sama gra polega na pokonywaniu dziesiątek kolejnych przeciwników. Fenomen Zenonii polega na tym, że zarówno osoby lubiące grzebać w umiejętnościach jak i te, które interesuje tylko i wyłącznie rozwałka znajdą coś dla siebie. W grze zostały zaimplementowane oczywiście mikropłatności, które przyśpieszą udoskonalanie postaci, ale dla ambitnych tego typu zagrania nie będą potrzebne.

To, co najbardziej odróżnia Zenonię 4 od jej poprzedniczek to grafika. W poprzednich częściach była ona kolorowa, ale widać było piksele, animacje nie były dokładne. W Zenonii 4 tego nie uświadczycie. Widok nadal jest taki sam, ale grafika, animacje, uległy znacznej poprawie. Wygląda na to, że ktoś porządnie nad nią siadł i stworzył ją całkowicie od nowa. Jedynym elementem czasami psującym humor jest sterowanie, które lubi być miejscami nie precyzyjne, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Gra jest obowiązkowym tytułem dla miłośników RPG. Posiada wszystko, co nie zbędne do sukcesu: piękną grafikę, rozbudowaną postać, ciekawą historię, dużą grywalność. Nic tylko usiąść wygodnie i zacząć rozładowywać baterię. 


Szczęśliwe Numerki- darmowa
unnamed _20_
Szczęśliwe numerki to wbrew przewrotnej nazwie nie jest kolejna aplikacja nadająca się do cyklu „obciach roku”, ale przydatna aplikacja dla milionów graczy. Totalizator Sportowy jest w naszym kraju niezwykle popularny, codziennie swoje kupony w nadziei na wygraną wypełniają miliony osób. To właśnie dla nich powstała aplikacja- Szczęśliwe numerki.

Aplikacja posiada kilka ciekawych funkcjonalności, które powodują, że jest ona czymś więcej niż tylko agregatem wyników poszczególnych losowań. Interesująco wygląda symulacja gry. Dzięki temu rozszerzeniu można przeprowadzić własną grę, lub zdać się na mądrość aplikacji i skorzystać z jej typów podczas wypełniania kuponu. O ile pierwsze zastosowanie jest wątpliwe to drugie może być przydatne dla wielu niezdecydowanych, którzy lubią „chybił trafił’. Swoją drogą ciekawe czy twórca aplikacji liczy na jakiś bonus w przypadku wygranej.
unnamed _21_
Podczas przeprowadzania symulacji gracz może zdefiniować przedział liczb oraz ich ilość. Istnieje też możliwość wykluczenia z losowania „pechowych liczb”, którym nie ufamy. Co ciekawe aplikacja udostępnia także statystyki, jaki liczby wypadają najczęściej oraz te, które nie wypadają wcale. Dla niektórych może to być znak od samego Boga.

Oczywiście poza symulacją gry aplikacja agreguje wyniki poszczególnych losowań Lotto, Jokera, Kaskady, Multi Multi oraz Mini Lotto. Podczas przeglądania wyników gracz może na bieżąco zaznaczać swoje trafienie widząc tym samym czy coś wygrał. Aplikacja wyświetla wyniki starych losowań a także podaje, kiedy będzie kolejne, a to wszystko w miłej dla oka oprawie graficznej.

Osobiście uważam, że każdy jest kowalem własnego losu i nie wierzę w Lotto, ale jeśli ktoś namiętnie gra to aplikacja powinna być dla niego przydatna. 


UM Meteo- darmowa
unnamed _24_ 
Być może wielu z was posiada widżety pogody połączone z zegarkiem. Tego typu rozwiązania podobnie jak stosowane we wszelakich aplikacjach informacyjnych są jednak mocno powierzchowne. Niektórzy z różnych powodów potrzebują bardziej dokładnej i rzetelnej prognozy pogody a wchodzenie za każdym razem na stronę internetową Pogodynki nie należy do najwygodniejszych. Dla wszystkich pragnących dokładnej prognozy pogody powstało UM Meteo.

Aplikacja stworzona przez Tomasza Adamowicza wyświetla model prognozy pogody UM ze strony ICM. Wyniki analizy pogody wyświetlane są za pomocą wykresów, które z uwagi na swoje skomplikowanie najlepiej będą widoczne na większych ekranach. Na szczęście istnieje możliwość powiększenia obrazu.

Wspomniane wykresy obrazują wszystkie informacje pogodowe, jakich można potrzebować. Dowiemy się z nich o temperaturze minimalnej, maksymalnej, uśrednionej oraz odczuwalnej. Aplikacja podpowie, jaka jest wilgotność względna, opad deszczu, śniegu oraz ciśnienie zredukowane do poziomu morza. Wykres pokaże także informację na temat prędkości wiatru, jego kierunku, rozciągłości chmur oraz stopniu ich pokrycia. Na szczęście dostępna jest legenda, bez, której zrozumienie większości informacji nie było by łatwe.

Wielka część z potencjału aplikacji została by zmarnowana gdyby nie rozbudowany komentarz meteorologiczny pojawiający się pod przyciskiem Comment. Dzięki niemu w postaci w miarę „ludzkiego” języka dowiemy się co dzieje się i będzie dziać nad naszymi głowami w ciągu najbliższej doby.

Baza miejscowości jest na tyle obszerna, że jestem pewien, iż każdy znajdzie swoją. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wybrania informacji pogodowych na temat aren Euro 2012. Musicie przyznać, że mogą okazać się one cenne w przypadku chęci oglądnięcia meczu na żywo, lub brania pod uwagę pogody przy obstawianiu wyniku.

Nie ma, co ukrywać, że 90% osób będzie usatysfakcjonowanych prognozą pogody na podstawie ledwie kilku parametrów. W przypadku jednak, kiedy praca zawodowa lub sytuacja wymaga większej wiedzy UM Meteo może okazać się niezastąpione.


iTaxi Beta- darmowa
unnamed _27_ 
W markecie nie brakuje aplikacji, które pomagają zamówić taksówkę. Już nawet aplikacje zajmujące się zliczaniem w przybliżeniu ilości promili we krwi mają takie opcje. Zamawianie taxi w ten sposób polega jedynie na wyborze korporacji i wyświetleniu numeru w dialerze. iTaxi idzie nie o krok dalej, ale o całe 10 kroków.

Na początku muszę zaznaczyć, że projekt jest w fazie beta, ale zdecydowałem się na wrzucenie go tutaj, ponieważ przyda mu się odrobina rozgłosu i wsparcia z waszej strony. Sam iTaxi nie testowałem, ponieważ nie mieszkam w Warszawie, a jedynie w tym mieście testy są na razie prowadzone. Jeśli jesteście z Warszawy i chcecie wziąć udział w testach to zarejestrujcie się na stronie itaxi.pl.

Na czym polega ta usługa? iTaxi to pierwszy system łączący kierowcę z osobą zamawiającą taksówkę. Do jego poprawnego działania niezbędne jest zainstalowanie aplikacji jednocześnie na smartfonie taksówkarza oraz osoby chcącej taksówkę zamówić. W celu wyjaśnienia, o co chodzi najlepiej zacytować jednego z twórców aplikacji: „Opracowywany przez nas system umożliwia bardziej osobiste i wygodne zamawianie taksówek przez smartfona w czasie krótszym niż 15 sekund. Wystarczy uruchomić aplikację, wskazać na mapie wybraną taksówkę i ją zamówić. iTaxi bezpośrednio przekazuje zlecenie od pasażera do wskazanego na mapie taksówkarza”. Prawda, że pomysłowe?

Następnym krokiem jest zaakceptowanie przez kierowcę zgłoszenia. Po akceptacji zamawiający na bieżąco widzi na ekranie swojego urządzenia gdzie znajduje się jego kierowca i kiedy po niego przyjedzie. Nie wiem jak wam, ale mi się bardzo podoba.
unnamed _28_
Dodatkowo aplikacja umożliwia wybieranie samochodów spełniających specjalnie warunki jak np. fotelik dla dziecka, kosz dla psa, lub po prostu większa liczba miejsc. Kolejną świetną funkcjonalnością jest możliwość oceniania i komentowania taksówkarzy. Dzięki takiemu systemowi można wybierać swoich ulubionych kierowców bez ryzyka, że trafi się na nie miłego. Twórcy zapowiadają w przyszłości wdrożenie systemów płatniczych oraz rozwiązań dla firm, które mają podpisane umowy z korporacjami taksówkarskimi.

Co ważne iTaxi nie ma ambicji na zastępowanie tradycyjnych korporacji. Ma istnieć obok nich i być czymś w rodzaju połączenia bezpośredniego z kierowcą. Naprawdę dobry pomysł. Już widzę jak rzucą się na niego kierowcy od „przewozu osób”.

Moim zdaniem pomysł jest genialny i trzymam za niego mocno kciuki. Czuję, że jeśli testy przebiegną pozytywnie to może to być mała rewolucja. Coraz więcej osób ma smartfony i na pewno jest to przyszłość. Pozostają pytania etycznie dotyczące np. obsługi przez kierowcę smartfona podczas jazdy. Zobaczmy jak przepisy i rzeczywistość zweryfikuje te pomysły, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. 


Air Calc- darmowa
unnamed _31_
Funkcje kalkulatora miały już najstarsze telefony komórkowe, jego możliwości posiadają też oczywiście smartfony. W większości przypadków kalkulator dostępny jest, jako jedna z wielu aplikacji. Uruchamiamy go w celu wykonania obliczeń, po czym bezpamiętnie zamykamy. A co w przypadku, kiedy na bieżąco, w podróży musimy liczyć coś na mobilnym kalkulatorze jednocześnie wpisując wyniki np. w dokumentach Google?

Oczywiście na wszystko znajdzie się jakiś sposób. Zawsze można przecież przywracać przyciskiem Home działającą w tle aplikację, ale można też skorzystać z Air Calc. Ten sprytny kalkulator przypomina działaniem ten desktopowy z Windowsa. Po otwarciu cały czas widoczny jest na ekranie, nawet w sytuacji, kiedy aktywnie pracujemy nad jakimś dokumentem w tle.

Kalkulator poza podstawowymi funkcjami dodawania, odejmowania, dzielenia i mnożeniu umożliwia obliczenie sinusa, cosuniusa, tangensa, pierwiastka etc. Chwytając go za jeden z dolnych rogów łatwo zmniejszamy jego rozmiar do takiego, przy którym pracuje nam się najwygodniej. W ustawieniach można także ustawić stopień przeźroczystości, co dodatkowo wpływa na przyjemność pracy. Każdy wynik można bez problemu skopiować i wkleić w pożądane miejsce. Podwójne uderzenie w jego górną belkę powoduje jego zminimalizowanie. Nie jest problemem otworzenie kilku kalkulatorów na raz. Nie powinno to także wpływać na szybkość pracy zarówno aplikacji jak i całego urządzenia.

Air Calc najlepiej sprawdzi się na ekranach tabletów. Będzie wyjątkowo przydatny dla osób, które potrzebują wykonać więcej niż jego szybkie obliczenie. Myślę, że jest to przydatna aplikacja, która znajdzie miejsca na niejednym urządzeniu mobilnym.


ICE Card- darmowa
unnamed
Angielski skrót ICE oznacza In Case of Emergency, czyli w wolnym tłumaczeniu „W nagłych wypadkach”. Nie wiem czy pamiętacie, że jakiś czas temu dość głośna była akcja zachęcająca, aby wpisywać do książki adresowej numer, lub kilka numerów zaczynających się właśnie od ICE.

Aplikacja ICE Card ma za zadanie pomóc ratownikom lub innym osobom w przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Do tej pory problem polegał na standaryzacji tego typu bazy informacji dla ratowników. O ile można zapisać numer do bliskiej osoby z przedrostkiem ICE to gdzie zmieścić informacje o grupie krwi, alergiach, przeciwskazaniach i innych często ratujących życie informacjach?

Ice Card oferuje zdefiniowanie do trzech numerów kontaktowych w razie nieszczęśliwego wypadku. Poza tym wypełniając aplikację wpisujemy imię, nazwisko, oraz dodajemy zdjęcia. Co może pomóc w naprawdę skrajnych przypadkach, kiedy istnieje problem z identyfikacją ofiary. Życie lubi zaskakiwać i nigdy nie wiadomo, co czai się za rogiem. W kolejnej zakładce wypełniamy pola przeznaczone na alergie, przeciwskazania, choroby przewlekłe oraz grupę krwi.
unnamed _1_
Co do przejrzystości danych nie ma się, do czego przyczepić. Jedynym brakiem może być brak polskiego języka oraz rzeczowego widżetu, który można by umieścić w najdalszym zakamarku jednego z pulpitów. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność tej aplikacji, która jest nie podważalna. Mam nadzieję, że część z was ją zainstaluje, ale też liczę, że nigdy się nie przyda.


To już wszystko na ten weekend. Mam nadzieję, że dzisiejsze propozycje przypadły Wam do gustu i wpłyną realnie na przyjemniejsze użytkowanie Waszych urządzeń. Na wasze uwagi czekamy w odpowiednim miejscu na forum. Do zobaczenia za tydzień! 

Motyw