Inwestowanie w akcje firm było od zawsze bardzo kuszącym rozwiązaniem. Zazwyczaj każdy chciałby zrezygnować z pracy na etacie i monotonnego życia od 8.00 do 16.00. Dawniej nie każdy mógł pozwolić sobie na inwestowanie w różne instrumenty, ponieważ giełda nie była tak zwirutalizowana, jak ma to miejsce dziś. Teraz wystarczą do tego aplikacje do inwestowania na giełdzie, gdzie możesz wybierać akcje oraz śledzić kursy. Mało tego, w większości znajdziesz nawet podpowiedzi i porady od ekspertów, które ułatwią Ci podejmowanie decyzji. 

Aplikacje do inwestowania na giełdzie i pytanie – co wybrać?

W kwestii inwestowania bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo Twoich finansów. W tym celu powinieneś raczej unikać małych i nieznanych rozwiązań. Bardzo często takie platformy nagle znikają i nie ma po nich śladu. Jeśli chcesz inwestować bez strachu i widzieć sens w tym, co robisz, musisz wybrać pewną aplikację, a taką jest bez wątpienia eTorro. W tym jednym miejscu możesz decydować się na akcje, fundusze ETF, pary walutowe, indeksy oraz surowce  na podstawie kontrakty CFD. Interfejs aplikacji jest na tyle przyjazny, że każdy powinien się tam odnaleźć. To pozwoli poruszać się intuicyjne już od pierwszych chwil użytkowania eTorro. Dodatkowo platforma nie ogranicza Cię w żaden sposób. Możesz decydować się na inwestowanie długo- i krótkoterminowe w zależności od tego, na jaki horyzont czasowy się nastawiasz, a co za tym idzie jakich zysków w dalszej (lub bliższej) perspektywie oczekujesz. 

Etorro posiada także opcje inwestowania społecznościowego i polega ona na możliwości kontaktowania się z trederami serwisu. W ten sposób możesz dopracować swoją strategię inwestowania i zweryfikować ją z osobą, która ma większe doświadczenie i wiedzę. Dodatkowo technologia CopyTreder pozwala kopiować gotowe portfele inwestycyjne. Chcesz inwestować na rynku kryptowalut. Etorro może okazać się także miejscem dla Ciebie. Przede wszystkim platforma oferuje natychmiastową realizację zleceń rynkowych. Nie musisz czekać, aż aplikacja zaakceptuje Twoje zlecenie. Innymi aplikacjami, w których możesz inwestować jest także XTB xStation, Trading 212 oraz TMS Brokers

Pobierz Etorro, XTB xStation, Trading 212 oraz TMS Brokers z Google Play. 

TradingView: Giełda. Akcje, Forex & Bitcoin ticker – szerokie analizy i wykresy pozwolą na dobre decyzje inwestycyjne 

Jeśli chcesz być inwestorem, musisz polubić się z wykresami. Między innymi wnioski płynące z ich analizy będą bodźcami do konkretnych ruchów na giełdzie. TradingView zapewnia Ci notowania w czasie rzeczywistym. Jeśli jesteś zwolennikiem stosowania analizy technicznej, to właśnie tutaj znajdziesz wiele zaawansowanych narzędzi do badania kursów. W aplikacji znajdziesz także specjalnie wydzieloną sekcję “Pomysły”. Tutaj możesz podejrzeć, jakie strategie inwestycyjne mają inne i bardziej doświadczone osoby. Przydatną opcją jest możliwość tworzenia alertów oraz powiadomień. W ten sposób to usługa będzie pamiętać i pilnować za Ciebie, przy jakich spadkach lub wzrostach chcesz podejmować konkretne działania. Dzięki tej funkcji nie przegapisz sytuacji na sprzedaż lub zakup. Co kiedy cena drastycznie się zmienia? Tutaj także możesz liczyć na natychmiastowe alerty, które powiadomią Cię o nagłych zmianach kursowych. Nie jest to jedyna aplikacja, która może pomóc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Inny pomysłem jest  Yahoo Finance. To ciekawe uzupełnienie TradingView. 

Pobierz TradingView i Yahoo Finance z Google Play. 

Nie kupuj i sprzedawaj na ślepo – otwórz oczy na to, co dzieje się dokoła

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy początkujący inwestorzy są głusi na to, co dzieje się dookoła. Intencją nie jest słuchanie tego, co masz zrobić “bo ktoś tak mówi” i wszyscy na raz robią dokładnie w ten sam sposób. Platformy inwestycyjne to miejsce różnorodnych decyzji – przez to jeden zyskuje, a drugi traci. Specjalistyczne aplikacje pomogą Ci czytać odpowiednie treści na temat tendencji rynkowych. W tym miejscu można polecić przykładowo MarketWatch i Bloomberg. W czasie rzeczywistym otrzymujesz powiadomienia na temat najnowszych wydarzeń na rynkach finansowych. Bądź na bieżąco z treściami gospodarczymi i politycznymi. W ten sposób wykształcisz sobie swoje stanowisko i będziesz w stanie podejmować indywidualne decyzje. Musisz jak najwięcej czytać. 

Pobierz MarketWatch i Bloomberg z Google Play.  

Aplikacje do inwestowania na giełdzie mogą pomóc Ci zrozumieć, jak działa rynek finansowy. Dodatkowo wiele rozwiązań oferuje opcję demo. Polega ona na tym, że nie inwestujesz swoich pieniędzy już na samym początku, kiedy nie masz zielonego pojęcia, jak to wszystko działa. Dlatego warto skorzystać z takiej możliwości i przed zasileniem konta realnymi pieniędzmi, powinieneś potrenować właśnie na tych fikcyjnych. Pozwoli Ci to uniknąć klasycznych błędów inwestycyjnych, których następstwem jest spadek wartości Twojego portfela. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.