steam

Gdy kilka dni temu debiutowała oficjalna aplikacja Steam od Valve, na Android Market znaleźć można było wiele tzw. aplikacji 3rd party, które dostarczały użytkownikom podobną funkcjonalność. Te nieoficjalne programy, powstałe na wiele tygodni przed produktem Valve, zaczęły jednak powoli znikać z Marketu. W krótkim czasie po wspomnianej premierze usunięto między innymi Steam for Android oraz Steam Friends.

Według wielu źródeł to właśnie przygotowana przez IBF Programs aplikacja Steam for Android była główną przyczyną zaistniałej sytuacji. Cieszący się bardzo dobrą opinią program zmobilizował bowiem speców amerykańskiej firmy do szybszego wypuszczenia długo zapowiadanej oficjalnej aplikacji.

no-telefon

Steam for Android

Zanim jednak uznacie, że Valve chciał po prostu pozbyć się konkurencji, warto zwrócić uwagę na fakt, iż wszystkie usunięte programy naruszały tak naprawdę prawa autorskie amerykańskiego producenta. Wystarczy przyjrzeć się ikonom oraz nazwom wymienionych wcześniej programów.

W chwili obecnej jedyną nieoficjalną aplikacją traktująca o Steamie jest Staticon for Steam. Dlaczego ona przetrwała? Prawdopodobnie dlatego, iż posiada odmienną w stosunku do pozostałych, usuniętych aplikacji, funkcjonalność. Poza tym jej ikona, nie narusza widocznie praw autorskich znanego producenta gier komputerowych.

Jeżeli zatem jesteście posiadaczami aplikacji, które nie są dostępne już w popularnym markecie, a oferowane przez nią funkcje w pełni Was satysfakcjonują, to pamiętajcie o wykonaniu ich kopii zapasowych. Gdybyście jednak usunęli je całkowicie z urządzenia, jedynym sposobem na ponowną instalację są takie serwisy internetowe, jak chociażby AppBrain.

źródło: droidgamers.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski